HCC
RU GR

Το πρόγραμμα συμβουλευτικών μαθημάτων ελληνικής γλώσσας για το ακαδημαϊκό έτος 2018-2019

Added: 2018/08/31 17:48

Το πρόγραμμα του Ακαδημαϊκού Έτους 2018-2019 δύνασθε να αντλήσετε στην εξής παραπομπή του Δικτυοτόπου του Κ.Ε.Π.

 

Βιβλιοθήκη Ξένης Λογοτεχνίας Νο 174 «Δάντε Αλιγκέρι» 

(8, Stroitelei str., korpus 2, metro station «Universitet»)

 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

1ο έτος

(τμήμα Φεβρουαρίου 2018)

Έναρξη μαθημάτων –

22 Σεπτεμβρίου 2018

Σάββατο

12.30-15.30

Μαρίνα Ναζάρενκο 

Αίθουσα

υπολογιστών

2ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

22 Σεπτεμβρίου 2018

Σάββατο

11.00-14.00

Αλεξέι Γκρίσιν

Ροζ αίθουσα

Κρατικό Παιδαγωγικό Πανεπιστήμιο της Μόσχας

(88, prospect Vernadskogo, metro station “Yugozapadnaya”, Moscow)

 

 

 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

1ο έτος

(τμήμα Φεβρουαρίου 2018)

Έναρξη μαθημάτων –

8 Οκτωβρίου 2018

Δευτέρα,

Τετάρτη

19.00-20.30

Σοφία Σκιντάνοβα

308a

1ο έτος

Γίνονται δεκτές

αιτήσεις εγγραφής.

Δευτέρα, Τετάρτη

19.30-21.00

 

308a

2ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

2 Οκτωβρίου 2018

Τρίτη,

18.00-21.00

Ειρήνη

Μπελέτσκαγια

308a

1ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

5 Οκτωβρίου 2018

Παρασκευή

18.00-21.00

 

Ειρήνη

Μπελέτσκαγια

308a

3ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

22 Σεπτεμβρίου 2018

 

Σάββατο

13:00-16:00

Κλαυδία Κανδηλάπτη

 

308a

4ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

22 Σεπτεμβρίου 2018

 

Σάββατο

16.00-19.00

Κλαυδία Κανδηλάπτη

 

308a

2ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

6 Οκτωβρίου 2018

 

Σάββατο

12:00-15:00

Σοφία Σκιντάνοβα

308a

 

Ναός Αγίου Πέτρου και Παύλου 

(6, Ryazanski pereulok, metro station «KrasnieVorota», «Komsomolskaya»)

 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

1ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

6 Οκτωβρίου 2018

Σάββατο

12.00-15.00

Δημήτριος

Γκρίσιν

Αίθουσα №2

2ο έτος

(τμήμα Φεβρουαρίου 2017)

Έναρξη μαθημάτων –

29 Σεπτεμβρίου 2018

 

Σάββατο

15.00-18.00

Άλλα Σουτίρινα

 

1ο έτος

(τμήμα Φεβρουαρίου 2018)

Έναρξη μαθημάτων –

29 Σεπτεμβρίου 2018

Σάββατο

12.00-15.00

Άλλα Σουτίρινα

 

 

 

 Διεθνές Ίδρυμα Σλαβικής Γραφής και Πολιτισμού

(9/13, Chernigovsky pereulok, stroenie 2, metro station «Novokuznetskaya», «Tretyakovskaya»)

 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

2ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

30 Σεπτεμβρίου 2018

Κυριακή

11.00-14.00

Δημήτριος

Γκρίσιν

Αίθουσα στρογγυλής τράπεζας,

3ος όροφος

1ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

30 Σεπτεμβρίου 2018

Κυριακή

14.00-17.00

Δημήτριος

Γκρίσιν

Αίθουσα στρογγυλής τράπεζας,

3ος όροφος

 

 

 Ναός Θεοτόκου

(15, Dokukina str., metro station «Botanicheskyi sad»)
 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

1ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

6 Οκτωβρίου 2018

Σάββατο

10.00-13.00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

Κυριακάτικο Σχολείο

 

Ρωσικό Κρατικό Πανεπιστήμιο Κοινωνικών Σπουδών
(4 Vilgelma Picka str., bld.1, metro station «Botanicheskyi sad»)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

1ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

6 Οκτωβρίου 2018

Σάββατο

13.30-16.30

Ειρήνη

Μπελέτσκαγια

422

 

Ναός Ζωοδόχου Πηγής στο Σβίμπλοβο,

Ορθόδοξο Σχολείο

(15 Lazorevii  proezd, bld. 3, metro station «Botanicheskyi sad»)

 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

2ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

9 Οκτωβρίου 2018

Τρίτη - Πέμπτη

19.30-21.00

Ελισάβετ Ονούφριεβα

Αίθουσα συνεδρίων,

1ος όροφος

ΕΒΕ Μόσχας,

(Stanislavskogo street, 22/2, metro station «Taganskaya/Rimskaya»)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

1ο έτος

 Γίνονται δεκτές

αιτήσεις εγγραφής.

Δευτέρα,

Τετάρτη

18.30-20.00

Μαρίνα Ναζάρενκο

 

 ΜΟΛΟΝ ΛΑΒΕ

 Μόσχα, Β. Gruzinskaya 39

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

1ο έτος

 Γίνονται δεκτές

αιτήσεις εγγραφής

Σάββατο

10:00-13:00

 

 

1ο έτος

 Γίνονται δεκτές

αιτήσεις εγγραφής

Κυριακή

10:00-13:00

 

 

 

 

 

Πρόγραμμα μαθημάτων ελληνικής γλώσσας

για το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018

παιδικά τμήματα

 

Κρατική Παιδική Βιβλιοθήκη Ρωσίας

(1, Kaluzhskaya sq., metro station «Oktyabrskaya»)

 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ

1ο έτος

Τμήμα αρχαρίων

 Έναρξη μαθημάτων –

23 Σεπτεμβρίου 2018

Κυριακή

14.30-16.00

Μαρίνα Ναζάρενκο

305

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ

Τμήμα προχωρημένων

Έναρξη μαθημάτων –

23 Σεπτεμβρίου 2018

Κυριακή

16.00-17.30

Μαρίνα Ναζάρενκο

305

Πληροφορίες σχετικά με την κατανομή των θέσεων ανά τμήμα αποστέλλονται μέσω ηλεκτρονικής διεύθυνσης (e-mail)

Σε περίπτωση αποριών ή/και διευκρινίσεων, παρακαλούμε να επικοινωνείτε μαζί μας στα τηλέφωνα: +7-495-708-48-09/10.

 

 

Read more..

Επικαιροποιημένο πρόγραμμα μαθημάτων ελληνικής γλώσσας για το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018 (ισχύει από Φεβρουάριο 2018)

Added: 2018/02/15 10:47

Το πρόγραμμα του Ακαδημαϊκού Έτους 2017-2018 δύνασθε να αντλήσετε στην εξής παραπομπή του Δικτυοτόπου του Κ.Ε.Π.

ΘEΡINA ΤΜΗΜΑΤΑ !!!

ΕΒΕ Μόσχας,

(Stanislavskogo street, 22/2, metro station «Taganskaya/Rimskaya»)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

Β1, Β2 και άνω

έναρξη από 8 Ιουλίου 2018

 

Κυριακή

12:00-15:00

Κώστας

Γιαβρόπουλος,

Κλαυδία Κανδηλάπτη

 

Επίπεδο Αρχαρίων

έναρξη από 8 Ιουλίου 2018

Κυριακή 15:30-18:30 Σοφία Σκιντάνοβα  


 

Βιβλιοθήκη Ξένης Λογοτεχνίας Νο 174 «Δάντε Αλιγκέρι» 

(8, Stroitelei str., korpus 2, metro station «Universitet»)

 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

1ο έτος

(τμήμα Φεβρουαρίου 2018)

Έναρξη μαθημάτων –

03 Μαρτίου 2018

Σάββατο

12.30-15.30

Μαρίνα Ναζάρενκο

Αίθουσα

υπολογιστών

1ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

23 Σεπτεμβρίου 2017

Σάββατο

11.00-14.00

Αλεξέι Γκρίσιν

Ροζ αίθουσα

Ινστιτούτο Διεθνών Μεταφορικών Επικοινωνιών

(26, Novosuschevskaya str., metro station «Maryina Roscha/Savelovskaya»)

 

 

 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

1ο έτος

(τμήμα Φεβρουαρίου 2018)

Έναρξη μαθημάτων – 12 Μαρτίου 2018

Γίνονται δεκτές

αιτήσεις εγγραφής.

Δευτέρα,

Τετάρτη

19.00-20.30

Σοφία Σκιντάνοβα

308a

2ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

09 Οκτωβρίου 2017

Δευτέρα, Τετάρτη

19.30-21.00

Αλεξέι

Σοκολιούκ

308a

1ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

10 Οκτωβρίου 2017

Τρίτη,

Πέμπτη

18.00-19.30

Ειρήνη

Μπελέτσκαγια

308a

2ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

10 Οκτωβρίου 2017

Τρίτη,

Πέμπτη

19.30-21.00

Ειρήνη

Μπελέτσκαγια

308a

3ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

06 Οκτωβρίου 2017

Παρασκευή

18.00-21.00

 

Ειρήνη

Μπελέτσκαγια

308a

3ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

23 Σεπτεμβρίου 2017

 

Σάββατο

13:00-16:00

Κλαυδία Κανδηλάπτη

 

308a

4ο έτος

Έναρξη μαθημάτων – 23 Σεπτεμβρίου 2017

 

Σάββατο

16.00-19.00

Κλαυδία Κανδηλάπτη

 

308a

1ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

15 Οκτωβρίου 2017

 

Κυριακή

12:00-15:00

Σοφία Σκιντάνοβα

308a

 

Ναός Αγίου Πέτρου και Παύλου 

(6, Ryazanski pereulok, metro station «KrasnieVorota», «Komsomolskaya»)

 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

1ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

14 Οκτωβρίου 2017

Σάββατο

12.00-15.00

Ελισάβετ Ονούφριεβα

Αίθουσα №2

2ο έτος

(τμήμα Φεβρουαρίου 2017)

 

Έναρξη μαθημάτων –

17 Φεβρουαρίου 2018

Σάββατο

15.00-18.00

Άλλα Σουτίρινα

 

1ο έτος

(τμήμα Φεβρουαρίου 2018)

 

Έναρξη μαθημάτων –

24 Φεβρουαρίου 2018

Σάββατο

12.00-15.00

Άλλα Σουτίρινα

 

 

 

 Διεθνές Ίδρυμα Σλαβικής Γραφής και Πολιτισμού

(9/13, Chernigovsky pereulok, stroenie 2, metro station «Novokuznetskaya», «Tretyakovskaya»)

 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

1ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

17 Σεπτεμβρίου 2017

Κυριακή

11.00-14.00

Δημήτριος

Γκρίσιν

Αίθουσα στρογγυλής τράπεζας,

3ος όροφος

2ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

17 Σεπτεμβρίου 2017

Κυριακή

14.00-17.00

Δημήτριος

Γκρίσιν

Αίθουσα στρογγυλής τράπεζας,

3ος όροφος

 

 

 Ναός Θεοτόκου

(15, Dokukina str., metro station «Botanicheskyi sad»)
 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

1ο έτος

Έναρξη μαθημάτων -

16 Σεπτεμβρίου 2017

Σάββατο

10.00-13.00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

Κυριακάτικο Σχολείο

 

Ρωσικό Κρατικό Πανεπιστήμιο Κοινωνικών Σπουδών
(4 Vilgelma Picka str., bld.1, metro station «Botanicheskyi sad»)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

2ο έτος

Έναρξη μαθημάτων -

09 Σεπτεμβρίου 2017

Σάββατο

13.30-16.30

Ειρήνη

Μπελέτσκαγια

422

 

Ναός Ζωοδόχου Πηγής στο Σβίμπλοβο,

Ορθόδοξο Σχολείο

(15 Lazorevii  proezd, bld. 3, metro station «Botanicheskyi sad»)

 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

1ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

16 Οκτωβρίου 2017

Δευτέρα,

Τετάρτη

19.30-21.00

Ελισάβετ Ονούφριεβα

Αίθουσα συνεδρίων,

1ος όροφος

Antikafe «Grecha»

 (6, Lizi Chaikinoi str., metro station «Aeroport»)

 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

2ο έτος

Έναρξη μαθημάτων - 08 Οκτωβρίου 2017

Κυριακή

11.00-14.00

Τατιάνα Παρασκευοπούλου

Κεντρική αίθουσα

 
 

ΕΒΕ Μόσχας,

(Stanislavskogo street, 22/2, metro station «Taganskaya/Rimskaya»)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

1ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

25 Οκτωβρίου 2017

Δευτέρα,

Τετάρτη

18.30-20.00

Μαρίνα Ναζάρενκο

 

Τμήμα προετοιμασίας για την πιστοποίηση της ελληνομάθειας

έναρξη από 25 Φεβρουαρίου 2018

Γίνονται δεκτές αιτήσεις εγγραφής!

Κυριακή

13:00-16:00

Κώστας

Γιαβρόπουλος,

Κλαυδία Κανδηλάπτη

 

 

 

 

 

Πρόγραμμα μαθημάτων ελληνικής γλώσσας

για το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018

παιδικά τμήματα

 

Κρατική Παιδική Βιβλιοθήκη Ρωσίας

(1, Kaluzhskaya sq., metro station «Oktyabrskaya»)

 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ

1ο έτος

Τμήμα αρχαρίων

(παιδιά μικρής ηλικίας)

 

Έναρξη μαθημάτων –

24 Σεπτεμβρίου 2017

Κυριακή

13.00-14.30

Μαρίνα Ναζάρενκο

305

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ

1ο έτος

Τμήμα αρχαρίων

(εφηβική ηλικία)

 

Έναρξη μαθημάτων-

24 Σεπτεμβρίου 2017

Κυριακή

14.30-16.00

Μαρίνα Ναζάρενκο

305

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ

Τμήμα προχωρημένων

Έναρξη μαθημάτων –

17 Σεπτεμβρίου 2017

Κυριακή

16.00-17.30

Μαρίνα Ναζάρενκο

305

Πληροφορίες σχετικά με την κατανομή των θέσεων ανά τμήμα αποστέλλονται μέσω ηλεκτρονικής διεύθυνσης (e-mail)

Σε περίπτωση αποριών ή/και διευκρινίσεων, παρακαλούμε να επικοινωνείτε μαζί μας στα τηλέφωνα: +7-495-708-48-09/10.

Απόδειξη

Συμβόλαιο

Read more..

Το πρόγραμμα συμβουλευτικών μαθημάτων ελληνικής γλώσσας για το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018

Added: 2017/11/08 11:35

Το πρόγραμμα του Ακαδημαϊκού Έτους 2017-2018 δύνασθε να αντλήσετε στην εξής παραπομπή του Δικτυοτόπου του Κ.Ε.Π.

Ναός Αγίου Πέτρου και Παύλου 

(6, Ryazanski pereulok, metro station «KrasnieVorota», «Komsomolskaya»)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

1ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

14 Οκτωβρίου 2017

Σάββατο

12.00-15.00

Ελισάβετ Ονούφριεβα

Αίθουσα №2

1ο έτος

(τμήμα Φεβρουαρίου 2017)

Έναρξη μαθημάτων –

23 Σεπτεμβρίου 2017

Σάββατο

15.00-18.00

Άλλα Σουτίρινα

 

2ο έτος

τμήμα Φεβρουαρίου (από τις 5 Μαρτίου 2016)

Έναρξη μαθημάτων –

23 Σεπτεμβρίου 2017

Σάββατο

12.00-15.00

Άλλα Σουτίρινα

 

 

 Διεθνές Ίδρυμα Σλαβικής Γραφής και Πολιτισμού

(9/13, Chernigovsky pereulok, stroenie 2, metro station «Novokuznetskaya», «Tretyakovskaya»)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

1ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

17 Σεπτεμβρίου 2017

Κυριακή

11.00-14.00

Δημήτριος

Γκρίσιν

Αίθουσα στρογγυλής τράπεζας,

3ος όροφος

2ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

17 Σεπτεμβρίου 2017

Κυριακή

14.00-17.00

Δημήτριος

Γκρίσιν

Αίθουσα στρογγυλής τράπεζας,

3ος όροφος

 

 Ναός Θεοτόκου

(15, Dokukina str., metro station «Botanicheskyi sad»)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

1ο έτος

Έναρξη μαθημάτων -

16 Σεπτεμβρίου 2017

Σάββατο

10.00-13.00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

Κυριακάτικο Σχολείο

 

Ρωσικό Κρατικό Πανεπιστήμιο Κοινωνικών Σπουδών
(4 Vilgelma Picka str., bld.1, metro station «Botanicheskyi sad»)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

2ο έτος

Έναρξη μαθημάτων -

09 Σεπτεμβρίου 2017

Σάββατο

13.30-16.30

Ειρήνη

Μπελέτσκαγια

422

 

Βιβλιοθήκη Ξένης Λογοτεχνίας Νο 174 «Δάντε Αλιγκέρι» 

(8, Stroitelei str., korpus 2, metro station «Universitet»)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

1ο έτος

(τμήμα Φεβρουαρίου 2017)

Έναρξη μαθημάτων –

16 Σεπτεμβρίου 2017

Σάββατο

12.30-15.30

Αλεξάνδρα

Ντούντνικοβα

Αίθουσα

υπολογιστών

1ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

23 Σεπτεμβρίου 2017

Σάββατο

11.00-14.00

Αλεξέι Γκρίσιν

Ροζ αίθουσα

  

Γυμνάσιο «Ελλάδα»

(6, Koshkina, metro station «Kashirskaya»)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

1ο έτος

Έναρξη μαθημάτων -

23 Σεπτεμβρίου 2017

Σάββατο

10.00-13.00

Μαρίνα Ναζάρενκο

104

1ο έτος

(τμήμα Μαρτίου 2017)

Έναρξη μαθημάτων –

23 Σεπτεμβρίου 2017

Σάββατο

13.00-16.00

Μαρίνα Ναζάρενκο

104

  

Ναός Ζωοδόχου Πηγής στο Σβίμπλοβο,

Ορθόδοξο Σχολείο

(15 Lazorevii  proezd, bld. 3, metro station «Botanicheskyi sad»)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

1ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

16 Οκτωβρίου 2017

Γίνονται δεκτές

αιτήσεις εγγραφής.

Δευτέρα,

Τετάρτη

19.30-21.00

Ελισάβετ Ονούφριεβα

Αίθουσα συνεδρίων,

1ος όροφος

 

Ινστιτούτο Διεθνών Μεταφορικών Επικοινωνιών

(26, Novosuschevskaya str., metro station «Maryina Roscha/Savelovskaya»)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

1ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

25 Οκτωβρίου 2017

Γίνονται δεκτές

αιτήσεις εγγραφής.

Δευτέρα,

Τετάρτη

18.00-19.30

Μαρίνα Ναζάρενκο

308a

2ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

09 Οκτωβρίου 2017

Δευτέρα, Τετάρτη

19.30-21.00

Αλεξέι

Σοκολιούκ

308a

1ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

10 Οκτωβρίου 2017

Τρίτη,

Πέμπτη

18.00-19.30

Ειρήνη

Μπελέτσκαγια

308a

2ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

10 Οκτωβρίου 2017

Τρίτη,

Πέμπτη

19.30-21.00

Ειρήνη

Μπελέτσκαγια

308a

3ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

06 Οκτωβρίου 2017

Παρασκευή

18.00-21.00

 

Ειρήνη

Μπελέτσκαγια

308a

3ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

23 Σεπτεμβρίου 2017

Σάββατο

13:00-16:00

Κώστας

Γιαβρόπουλος /

Πέτρος Καλογερόπουλος

308a

4ο έτος

Έναρξη μαθημάτων – 23 Σεπτεμβρίου 2017

 

Σάββατο

16.00-19.00

Κώστας

Γιαβρόπουλος /

Πέτρος Καλογερόπουλος

308a

1ο έτος

Έναρξη μαθημάτων –

15 Οκτωβρίου 2017

Κυριακή

12:00-15:00

Σοφία Σκιντάνοβα

308a

 

Antikafe «Grecha»

 (6, Lizi Chaikinoi str., metro station «Aeroport»)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

1ο έτος

Έναρξη μαθημάτων - 08 Οκτωβρίου 2017

Κυριακή

14.00-17.00

Τατιάνα Παρασκευοπούλου

Κεντρική αίθουσα

2ο έτος

Έναρξη μαθημάτων - 08 Οκτωβρίου 2017

Κυριακή

11.00-14.00

Τατιάνα Παρασκευοπούλου

Κεντρική αίθουσα

Ειδικό τμήμα με θέμα  «Δημοσιογραφία- Ανάλυση Κειμένου» 

 (6, Lizi Chaikinoi str., metro station «Aeroport»)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

Ειδικό τμήμα

Πέμπτη

19.00-20.30

Παρασκευή Βαμβακά

 

Πρόγραμμα μαθημάτων ελληνικής γλώσσας

για το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018

παιδικά τμήματα

Κρατική Παιδική Βιβλιοθήκη Ρωσίας

(1, Kaluzhskaya sq., metro station «Oktyabrskaya»)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητή

Αίθουσα

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ

1ο έτος

Τμήμα αρχαρίων

(παιδιά μικρής ηλικίας)

Έναρξη μαθημάτων –

24 Σεπτεμβρίου 2017

Κυριακή

13.00-14.30

Μαρίνα Ναζάρενκο

305

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ

1ο έτος

Τμήμα αρχαρίων

(εφηβική ηλικία)

Έναρξη μαθημάτων-

24 Σεπτεμβρίου 2017

Κυριακή

14.30-16.00

Μαρίνα Ναζάρενκο

305

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ

Τμήμα προχωρημένων

Έναρξη μαθημάτων –

17 Σεπτεμβρίου 2017

Κυριακή

16.00-17.30

 Μαρίνα Ναζάρενκο

305

Πληροφορίες σχετικά με την κατανομή των θέσεων ανά τμήμα αποστέλλονται μέσω ηλεκτρονικής διεύθυνσης (e-mail)

Σε περίπτωση αποριών ή/και διευκρινίσεων, παρακαλούμε να επικοινωνείτε μαζί μας στα τηλέφωνα: +7-495-708-48-09/10.

Απόδειξη

Συμβόλαιο

Read more..

Πρόγραμμα μαθημάτων ελληνικής γλώσσας για το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017

Added: 2016/10/26 17:15

Το πρόγραμμα του Ακαδημαϊκού Έτους 2016-2017 δύνασθε να αντλήσετε και στην εξής παραπομπή του Δικτυοτόπου του Κ.Ε.Π............

 Ναός Αγίου Πέτρου και Παύλου 

(6, Ryazanski pereulok,, metro station KrasnieVorota”, “Komsomolskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

2ο έτος έναρξη από  17 Σεπτεμβρίου 2016

Tμήμα Φεβρουαρίου!

Σάββατο

12:00-15:00

Ντινάρα Γκαντζικερίμοβα

Τράπεζα

 

1ο έτος έναρξη από 17 Σεπτεμβρίου 2016

 

Tμήμα Φεβρουαρίου!

Σάββατο

16:00-19:00

Άλλα Σουτίρινα

Τράπεζα

Продолжают

1ο έτος έναρξη από 01 Οκτωβρίου 2016

Σάββατο

15:00-18:00

Μαρία Γκρίνμπεργκ

 

 

Βιβλιοθήκη Νο 16Α.Γκριν»

  (14a, Volochaevskaya str., metro station "Rimskaya"/metro station "Ploshchad Ilyicha")

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος έναρξη από  17 Σεπτεμβρίου 2016

Tμήμα Φεβρουαρίου!

 

Σάββατο

12:00-15:00

Άλλα Σουτίρινα

Αναγνωστήριο

 

1ο έτος έναρξη από  06 Οκτωβρίου 2016

Tμήμα Φεβρουαρίου!

 

Τρίτη   Πέμπτη

19:30-21:00

Βασίλιος Βονταρένκο

Αναγνωστήριο

 

Διεθνές Ίδρυμα Σλαυικής Γραφής και Πολιτισμού (9/13, Chernigovsky pereulok,stroenie 2, metro station Novokuznetskaya”, “Tretyakovskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από 

25 Σεπτεμβρίου 2016

Κυριακή

11:00-14:00

Δημήτριος Γκρίσιν

Αίθουσα στρογγυλής τράπεζας, 3ος όροφος

2ο έτος, 
έναρξη από

18 Σεπτεμβρίου 2016

Κυριακή

14:00-17:00

Δημήτριος Γκρίσιν

Αίθουσα στρογγυλής τράπεζας, 3ος όροφος

 

 Κεντρική Παιδική Βιβλιοθήκη № 46 (79) “I.Z. Surikov”,

26, Koptervskaya str., building 6, metro station “Voikovskaya”

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

3ο έτος, 
έναρξη από 

01 Οκτωβρίου 2016

Σάββατο

13:00-16:00

Πέτρος Καλογερόπουλος

 

4ο έτος, 
έναρξη από

01 Οκτωβρίου 2016

Σάββατο

16:00-19:00

Πέτρος Καλογερόπουλος

 

1ο έτος, 
έναρξη από

25 Σεπτεμβρίου 2016

Κυριακή

13:00-16:00

Τατιάνα Παρασκευοπούλου

 

 

Ναός Θεοτόκου

15, Dokukina str.,
metro station «Botanicheskyi
 sad»

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

2ο έτος, 
έναρξη από 17 Σεπτεμβρίου 2016

Σάββατο

10:00-13:00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

 

 

Ρωσικό Κρατικό Κοινωνικόν Σπουδών
metro station " Botanicheskyi sad", 4 bld.1 Vilgelma Picka str.

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

2ο έτος, 
έναρξη από 15 Οκτωβρίου 2016

Σάββατο

13:30-16:30

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

 

 

Ινστιτούτο Διεθνών Μεταφορικών Επικοινωνιών(26A , Novosuschevskaya str., metro station “Maryina Roscha/Savelovskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

2ο έτος, 
έναρξη από 26 Σεπτεμβρίου 2016

Δευτέρα Τετάρτη

18:00-19:30

Άννα Μπέτσινα

315

1ο έτος, 
έναρξη από 28 Σεπτεμβρίου 2016

Δευτέρα Τετάρτη

19:30-21:00

Αλεξέι Σοκολιούκ

315

2ο έτος, 
έναρξη από 22 Σεπτεμβρίου 2016

Τρίτη   Πέμπτη

18:00-19:30

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

315

1ο έτος, 
έναρξη από 22 Σεπτεμβρίου 2016

Τρίτη   Πέμπτη

19:30-21:00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

315

3ο έτος, 
έναρξη από 23 Σεπτεμβρίου 2016

Παρασκευή

18:00-21:00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

315

 

       

2ο έτος, 
έναρξη από 08 Οκτωβρίου 2016

Σάββατο

16:00-19:00

Ντινάρα Γκαντζικερίμοβα

315

1ο έτος, 
έναρξη από 02 Οκτωβρίου 2016

Κυριακή

10:00-13:00

Νατάλια Αμπγκαριάν

315

1ο έτος, 
έναρξη από 09 Οκτωβρίου 2016

Κυριακή

13:00-16:00

Νατάλια Αμπγκαριάν

315

 

Βιβλιοθήκη Ξένης Λογοτεχνίας Νο 174 «Δάντε Αλιγκέρι» (8, Stroitelei str., korpus 2,metro station "Universitet")

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

2ο έτος, 
έναρξη από 17 Σεπτεμβρίου 2016

Tμήμα Φεβρουαρίου!

Σάββατο

12.00-15.00

Άννα Μπέτσινα

2ος όροφος

2ο έτος, 
έναρξη από 17 Σεπτεμβρίου 2016

Σάββατο

11.00-14.00

Αλεξέι Γκρίσιν

2ος όροφος

 

Γυμνάσιο «Ελλάδα» (6,Koshkina, metro station “Kashirskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από 01 Οκτωβρίου 2016

Σάββατο

10.00-13.00

Διάνα Ιωακειμίδη

104

 

Κρατική Παιδική Βιβλιοθήκη Ρωσίας (1, Kaluzhskaya sq., metro station «Oktyabrskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ- Τμήμα Αρχαρίων (α΄ επίπεδο)

Κυριακή

13:00-14:30

Στέφανος Καραγιαννάκης

305

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ- Τμήμα Αρχαρίων (β΄ επίπεδο)

Κυριακή

14:30-16:00

Στέφανος Καραγιαννάκης

305

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ- Τμήμα Προχωρημένων

Κυριακή

16:00-17:30

Στέφανος Καραγιαννάκης

305

 

 

 

 

Read more..

Πρόγραμμα μαθημάτων ελληνικής γλώσσας για το ακαδημαϊκό έτος 2015-2016.

Added: 2016/04/15 12:49

Το πρόγραμμα του Ακαδημαϊκού Έτους 2015-2016 δύνασθε να αντλήσετε και στην εξής παραπομπή του Δικτυοτόπου του Κ.Ε.Π............…

Αναρτάται ανανεωμένο πρόγραμμα μαθημάτων ελληνικής γλώσσας, που ισχύει από 10 Απριλίου 2016, λόγω έναρξης λειτουργίας νέων τμημάτων γλώσσας.

Βιβλιοθήκη Ξένης Λογοτεχνίας Νο 174 «Δάντε Αλιγκέρι» (8, Stroitelei str., korpus 2,metro station "Universitet")

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από 19 Σεπτεμβρίου 2015

Σάββατο

11:00-14:00

Αλεξέι Γκρίσιν

2ος όροφος

1ο έτος, 
έναρξη από 12 Σεπτεμβρίου 2015

Tάξη Φεβρουαρίου

Σάββατο

11:00-14:00

Άννα Μπέτσινα

2ος όροφος

 

Ναός Αγίου Πέτρου και Παύλου 

(6, Ryazanski pereulok, metro station KrasnieVorota”, “Komsomolskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος έναρξη από 12 Σεπτεμβρίου 2015

Tάξη Φεβρουαρίου!

Σάββατο

12:00-15:00

Ντινάρα Γκαντζικερίμοβα

Τράπεζα

1ο έτος έναρξη από 05 Μαρτίου  2016

Tάξη Φεβρουαρίου!

New!

Σάββατο

16:00-19:00

Άλλα Σουτύρινα

Τράπεζα

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ 1ο έτος, έναρξη από 10 Οκτωβρίου 2015 

Σάββατο

15:00-16:00

Βασίλιος Μπονταρένκο

 

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ 2ο έτος, έναρξη από  10 Οκτωβρίου 2015 

Σάββατο

16:00-17:00

Βασίλιος Μπονταρένκο

 

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ 3ο έτος, έναρξη από 10 Οκτωβρίου 2015 

Σάββατο

17:00-18:00

Βασίλιος Μπονταρένκο

 

 

Βιβλιοθήκη Νο 16 «Α. Γκριν»  (14a, Volochaevskaya str., metro station "Rimskaya"/ metro station "Ploshchad Ilyicha")

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος έναρξη από 05 Μαρτίου  2016

Tάξη Φεβρουαρίου! New!

Σάββατο

12:00-15:00

Άλλα Σουτύρινα

Αναγνωστήριο

1ο έτος έναρξη από 10 Μαρτίου  2016

Tάξη Φεβρουαρίου!

New!

Τρίτη,    Πέμπτη

19:30-21:00

Βασίλιος Βονταρένκο

Αναγνωστήριο

 

Κρατική Ιατρική Σχολή «N.I. Pirogov», 1, Ostrovityanova str.

 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος έναρξη από 12 Μαρτίου  2016

Tάξη Φεβρουαρίου!

New!

Σάββατο

13:00-16:00

Τατιάνα Παρασκευοπούλου

Αίθουσα № 6

1ος  όροφος

Τμήμα προετοιμασίας για την πιστοποίηση της ελληνομάθειας

έναρξη από 12 Μαρτίου  2016

NEW!

Σάββατο 

16:00-19:00

Κώστας Γιαβρόπουλος

Αίθουσα № 6

1ος  όροφος

 

Διεθνές Ίδρυμα Σλαυικής Γραφής και Πολιτισμού (9/13, Chernigovsky pereulok,stroenie 2, metro station Novokuznetskaya”, “Tretyakovskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από  20 Σεπτεμβρίου 2015

Κυριακή

11:00-14:00

Βασίλιος  Μπονταρένκο

Αίθουσα στρογγυλής τράπεζας, 3ος όροφος

2ο έτος, 
έναρξη από 13 Σεπτεμβρίου 2015

Κυριακή

14:00-17:00

Βασίλιος  Μπονταρένκο

Αίθουσα στρογγυλής τράπεζας, 3ος όροφος

 

Κεντρική Παιδική Βιβλιοθήκη № 46 (79) “I.Z. Surikov”,

26, Koptervskaya str., building 6, metro station “Voikovskaya” 

 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

 

 

2ο έτος, 
έναρξη από  10 Οκτωβρίου 2015

Σάββατο

11.00 –14.00

Πέτρος Καλογερόπουλος

 

 

 

3ο έτος, 
έναρξη από  10 Οκτωβρίου 2015

Σάββατο

14.00 –16.30

Πέτρος Καλογερόπουλος

 

 

 

4ο έτος, 
έναρξη από  10 Οκτωβρίου 2015

Σάββατο

16.30 –19.00

  Πέτρος Καλογερόπουλος

 

 

 

 

Ναός Θεοτόκου

15, Dokukina str.,
metro station «
Botanicheskyi sad»

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από 
03 Οκτωβρίου 2015

Σάββατο

10.00-13.00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

 

 

Διεθνές Πανεπιστήμιο της Μόσχας ( 17, Leningradskiy ave, metro stationBelorusskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από 07 Οκτωβρίου 2015

Δευτέρα, Τετάρτη

18:00-19:30

Άννα Μπέτσινα

405

1ο έτος, 
έναρξη από  05 Οκτωβρίου 2015

Δευτέρα, Τετάρτη

19:30-21:00

Σεργκέι Ριμπακόβ

405

1ο έτος, 
έναρξη από  01 Οκτωβρίου 2015

Τρίτη,   Πέμπτη

18.00-19.30

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

416

1ο έτος, 
έναρξη από  15 Οκτωβρίου 2015

Τρίτη,   Πέμπτη

19:30-21:00

Δημήτριος Γκρίσιν

405

1ο έτος, 
έναρξη από 
10 Οκτωβρίου 2015

Σάββατο

10.00-13.00

Βασίλιος Μπονταρένκο

 405

1ο έτος, 
έναρξη από  18 Οκτωβρίου 2015

Κυριακή

10.00-13.00

Ντινάρα Γκαντζικερίμοβα

416

1ο έτος, 
έναρξη από  11 Οκτωβρίου 2015

Κυριακή

13.00-16.00

Ντινάρα Γκαντζικερίμοβα

416

1ο έτος, 
έναρξη από   01 Νοεμβρίου 2015

Κυριακή

16.00-19.00

Αναστασία Ζίχαρεβα

416

2ο έτος, 
έναρξη από   28 Σεπτεμβρίου 2015

Δευτέρα Τετάρτη

19:30-21:00

Αλεξάνδρα  Ντούντνικοβα

416

2ο έτος, 
έναρξη από   24 Σεπτεμβρίου 2015

Τρίτη,   Πέμπτη

19:30-21:00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

416

2ο έτος, 
έναρξη από   27 Σεπτεμβρίου 2015

Κυριακή

16.00-19.00

Ελισάβετ Ονουφρίεβα

405

3ο έτος έναρξη από 25 Σεπτεμβρίου 2015 

Παρασκευή

18.00-21.00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

405

Γυμνάσιο «Ελλάδα» (6, Koshkina, metro station “Kashirskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

2ο έτος έναρξη από 19 Σεπτεμβρίου 2015

Σάββατο

10.00-13.00

Σεργκέι Ριμπακόβ

103

1ο έτος έναρξη από 26 Σεπτεμβρίου 2015

Σάββατο

13:30-16:30

Σεργκέι Ριμπακόβ

103

Κέντρο Εξυπηρέτησης Πολιτών «МЕSCHANSKYI» (6, Pereyaslavksyi pereulok, Moscow, metro stationRizhskaya”, “Prospekt Mira”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος έναρξη από 19 Σεπτεμβρίου 2015

Σάββατο

12:00-15:00

Μαρία Γκρίνμπεργκ

2ος όροφος, αίθουσα συνεδρίων №.225

 

Read more..

Πρόγραμμα μαθημάτων ελληνικής γλώσσας για το ακαδημαϊκό έτος 2015-2016

Added: 2016/04/05 16:04

Το πρόγραμμα του Ακαδημαϊκού Έτους 2015-2016 δύνασθε να αντλήσετε και στην εξής παραπομπή του Δικτυοτόπου του Κ.Ε.Π............…

Αναρτάται ανανεωμένο πρόγραμμα μαθημάτων ελληνικής γλώσσας, που ισχύει από τον Απρίλιο 2016, λόγω έναρξης λειτουργίας νέων τμημάτων γλώσσας.

Βιβλιοθήκη Ξένης Λογοτεχνίας Νο 174 «Δάντε Αλιγκέρι» (8, Stroitelei str., korpus 2,metro station "Universitet")

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από 19 Σεπτεμβρίου 2015

Σάββατο

11:00-14:00

Αλεξέι Γκρίσιν

2ος όροφος

1ο έτος, 
έναρξη από 12 Σεπτεμβρίου 2015

Tάξη Φεβρουαρίου

Σάββατο

11:00-14:00

Άννα Μπέτσινα

2ος όροφος

 

Ναός Αγίου Πέτρου και Παύλου 

(6, Ryazanski pereulok, metro station KrasnieVorota”, “Komsomolskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος έναρξη από 12 Σεπτεμβρίου 2015

Tάξη Φεβρουαρίου!

Σάββατο

12:00-15:00

Ντινάρα Γκαντζικερίμοβα

Τράπεζα

1ο έτος έναρξη από 05 Μαρτίου  2016

Tάξη Φεβρουαρίου!

New!

Σάββατο

16:00-19:00

Άλλα Σουτύρινα

Τράπεζα

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ 1ο έτος, έναρξη από 10 Οκτωβρίου 2015 

Σάββατο

15:00-16:00

Βασίλιος Μπονταρένκο

 

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ 2ο έτος, έναρξη από  10 Οκτωβρίου 2015 

Σάββατο

16:00-17:00

Βασίλιος Μπονταρένκο

 

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ 3ο έτος, έναρξη από 10 Οκτωβρίου 2015 

Σάββατο

17:00-18:00

Βασίλιος Μπονταρένκο

 

 

Βιβλιοθήκη Νο 16 «Α. Γκριν»  (14a, Volochaevskaya str., metro station "Rimskaya"/ metro station "Ploshchad Ilyicha")

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος έναρξη από 05 Μαρτίου  2016

Tάξη Φεβρουαρίου! New!

Σάββατο

12:00-15:00

Άλλα Σουτύρινα

Αναγνωστήριο

1ο έτος έναρξη από 10 Μαρτίου  2016

Tάξη Φεβρουαρίου!

New!

Τρίτη,    Πέμπτη

19:30-21:00

Βασίλιος Βονταρένκο

Αναγνωστήριο

 

Κρατική Ιατρική Σχολή «N.I. Pirogov», 1, Ostrovityanova str.

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος έναρξη από 12 Μαρτίου  2016

Tάξη Φεβρουαρίου!

New!

Σάββατο

13:00-16:00

Τατιάνα Παρασκευοπούλου

Αίθουσα № 6

1ος  όροφος

Τμήμα προετοιμασίας για την πιστοποίηση της ελληνομάθειας

έναρξη από 12 Μαρτίου  2016

NEW!

Σάββατο 

16:00-19:00

Κώστας Γιαβρόπουλος

Αίθουσα № 6

1ος  όροφος

 

Διεθνές Ίδρυμα Σλαυικής Γραφής και Πολιτισμού (9/13, Chernigovsky pereulok,stroenie 2, metro station Novokuznetskaya”, “Tretyakovskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από  20 Σεπτεμβρίου 2015

Κυριακή

11:00-14:00

Βασίλιος  Μπονταρένκο

Αίθουσα στρογγυλής τράπεζας, 3ος όροφος

2ο έτος, 
έναρξη από 13 Σεπτεμβρίου 2015

Κυριακή

14:00-17:00

Βασίλιος  Μπονταρένκο

Αίθουσα στρογγυλής τράπεζας, 3ος όροφος

 

Κεντρική Παιδική Βιβλιοθήκη № 46 (79) “I.Z. Surikov”,

26, Koptervskaya str., building 6, metro station “Voikovskaya” 

 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

 

 

2ο έτος, 
έναρξη από  10 Οκτωβρίου 2015

Σάββατο

11.00 –14.00

Πέτρος Καλογερόπουλος

 

 

 

3ο έτος, 
έναρξη από  10 Οκτωβρίου 2015

Σάββατο

14.00 –16.30

Πέτρος Καλογερόπουλος

 

 

 

4ο έτος, 
έναρξη από  10 Οκτωβρίου 2015

Σάββατο

16.30 –19.00

  Πέτρος Καλογερόπουλος

 

 

 

Κέντρο Εξυπηρέτησης Πολιτών «YAROSLAVSKYI», Παράρτημα «Sviblovo», 12, Nansena ave., building 1, metro stationSviblovo”

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από 
03 Οκτωβρίου 2015

Σάββατο

14.00-17.00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

 

 

Διεθνές Πανεπιστήμιο της Μόσχας ( 17, Leningradskiy ave, metro stationBelorusskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από 07 Οκτωβρίου 2015

Δευτέρα, Τετάρτη

18:00-19:30

Άννα Μπέτσινα

405

1ο έτος, 
έναρξη από  05 Οκτωβρίου 2015

Δευτέρα, Τετάρτη

19:30-21:00

Σεργκέι Ριμπακόβ

405

1ο έτος, 
έναρξη από  01 Οκτωβρίου 2015

Τρίτη,   Πέμπτη

18.00-19.30

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

416

1ο έτος, 
έναρξη από  15 Οκτωβρίου 2015

Τρίτη,   Πέμπτη

19:30-21:00

Δημήτριος Γκρίσιν

405

1ο έτος, 
έναρξη από 
10 Οκτωβρίου 2015

Σάββατο

10.00-13.00

Βασίλιος Μπονταρένκο

 405

1ο έτος, 
έναρξη από  18 Οκτωβρίου 2015

Κυριακή

10.00-13.00

Ντινάρα Γκαντζικερίμοβα

416

1ο έτος, 
έναρξη από  11 Οκτωβρίου 2015

Κυριακή

13.00-16.00

Ντινάρα Γκαντζικερίμοβα

416

1ο έτος, 
έναρξη από   01 Νοεμβρίου 2015

Κυριακή

16.00-19.00

Αναστασία Ζίχαρεβα

416

2ο έτος, 
έναρξη από   28 Σεπτεμβρίου 2015

Δευτέρα Τετάρτη

19:30-21:00

Αλεξάνδρα  Ντούντνικοβα

416

2ο έτος, 
έναρξη από   24 Σεπτεμβρίου 2015

Τρίτη,   Πέμπτη

19:30-21:00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

416

2ο έτος, 
έναρξη από   27 Σεπτεμβρίου 2015

Κυριακή

16.00-19.00

Ελισάβετ Ονουφρίεβα

405

3ο έτος έναρξη από 25 Σεπτεμβρίου 2015 

Παρασκευή

18.00-21.00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

405

Γυμνάσιο «Ελλάδα» (6,Koshkina, metro station “Kashirskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

2ο έτος έναρξη από 19 Σεπτεμβρίου 2015

Σάββατο

10.00-13.00

Σεργκέι Ριμπακόβ

103

1ο έτος έναρξη από 26 Σεπτεμβρίου 2015

Σάββατο

13:30-16:30

Σεργκέι Ριμπακόβ

103

Κέντρο Εξυπηρέτησης Πολιτών «МЕSCHANSKYI» (6, Pereyaslavksyi pereulok, Moscow, metro stationRizhskaya”, “Prospekt Mira”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος έναρξη από 19 Σεπτεμβρίου 2015

Σάββατο

12:00-15:00

Μαρία Γκρίνμπεργκ

2ος όροφος, αίθουσα συνεδρίων №.225

 

Read more..

Πρόγραμμα μαθημάτων ελληνικής γλώσσας για το ακαδημαϊκό έτος 2015-2016

Added: 2016/03/03 15:32

Το πρόγραμμα του Ακαδημαϊκού Έτους 2015-2016 δύνασθε να αντλήσετε και στην εξής παραπομπή του Δικτυοτόπου του Κ.Ε.Π............…

Αναρτάται ανανεωμένο πρόγραμμα μαθημάτων ελληνικής γλώσσας, που ισχύει από 05 Μαρτίου 2016, λόγω έναρξης λειτουργίας νέων τμημάτων γλώσσας.

Βιβλιοθήκη Ξένης Λογοτεχνίας Νο 174 «Δάντε Αλιγκέρι» (8, Stroitelei str., korpus 2,metro station "Universitet")

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από 19 Σεπτεμβρίου 2015

Σάββατο

11:00-14:00

Αλεξέι Γκρίσιν

2ος όροφος

1ο έτος, 
έναρξη από 12 Σεπτεμβρίου 2015

Tάξη Φεβρουαρίου

Σάββατο

11:00-14:00

Άννα Μπέτσινα

2ος όροφος

 

Ναός Αγίου Πέτρου και Παύλου 

(6, Ryazanski pereulok, metro station KrasnieVorota”, “Komsomolskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος έναρξη από 12 Σεπτεμβρίου 2015

Tάξη Φεβρουαρίου!

Σάββατο

12:00-15:00

Ντινάρα Γκαντζικερίμοβα

Τράπεζα

1ο έτος έναρξη από 05 Μαρτίου  2016

New!

 

Σάββατο

16:00-19:00

Άλλα Σουτύρινα

Τράπεζα

 

Βιβλιοθήκη Νο 16 «Α. Γκριν»  (14a, Volochaevskaya str., metro station "Rimskaya"/ metro station "Ploshchad Ilyicha")

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος έναρξη από 05 Μαρτίου  2016

New!

 

Σάββατο

12:00-15:00

Άλλα Σουτύρινα

Αναγνωστήριο

1ο έτος έναρξη από 10 Μαρτίου  2016

New!

 

Τρίτη,    Πέμπτη

19:30-21:00

Βασίλιος Βονταρένκο

Αναγνωστήριο

 

Διεθνές Ίδρυμα Σλαυικής Γραφής και Πολιτισμού (9/13, Chernigovsky pereulok,stroenie 2, metro station Novokuznetskaya”, “Tretyakovskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από  20 Σεπτεμβρίου 2015

Κυριακή

11:00-14:00

Βασίλιος  Μπονταρένκο

Αίθουσα στρογγυλής τράπεζας, 3ος όροφος

2ο έτος, 
έναρξη από 13 Σεπτεμβρίου 2015

Κυριακή

14:00-17:00

Βασίλιος  Μπονταρένκο

Αίθουσα στρογγυλής τράπεζας, 3ος όροφος

 

Σχολείο μέσης εκπαίδευσης № 26. 3,  Universitetsky ave, (metro station “Universitet”)

 

 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

 

 

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ 1ο έτος, έναρξη από 10 Οκτωβρίου 2015 

Σάββατο

15:00-16:00

Βασίλιος Μπονταρένκο

50, 51

 

 

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ 2ο έτος, έναρξη από  10 Οκτωβρίου 2015 

Σάββατο

16:00-17:00

Βασίλιος Μπονταρένκο

50, 51

 

 

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ 3ο έτος, έναρξη από 10 Οκτωβρίου 2015 

Σάββατο

17:00-18:00

Βασίλιος Μπονταρένκο

50, 51

 

 

2ο έτος, 
έναρξη από  10 Οκτωβρίου 2015

Σάββατο

10.00 –13.00

Πέτρος Καλογερόπουλος

 

 

 

3ο έτος, 
έναρξη από  10 Οκτωβρίου 2015

Σάββατο

13.00 –16.00

Πέτρος Καλογερόπουλος

 

 

 

4ο έτος, 
έναρξη από  10 Οκτωβρίου 2015

Σάββατο

16.00 –19.00

  Πέτρος Καλογερόπουλος

 

 

 

 Διεθνές Πανεπιστήμιο της Μόσχας ( 17, Leningradskiy ave, metro station “Belorusskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από 07 Οκτωβρίου 2015

Δευτέρα, Τετάρτη

18:00-19:30

Άννα Μπέτσινα

405

1ο έτος, 
έναρξη από  05 Οκτωβρίου 2015

Δευτέρα, Τετάρτη

19:30-21:00

Σεργκέι Ριμπακόβ

405

1ο έτος, 
έναρξη από  01 Οκτωβρίου 2015

Τρίτη,   Πέμπτη

18.00-19.30

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

416

1ο έτος, 
έναρξη από  15 Οκτωβρίου 2015

Τρίτη,   Πέμπτη

19:30-21:00

Δημήτριος Γκρίσιν

405

1ο έτος, 
έναρξη από 
10 Οκτωβρίου 2015

Σάββατο

10.00-13.00

Βασίλιος Μπονταρένκο

 405

1ο έτος, 
έναρξη από 
03 Οκτωβρίου 2015

Σάββατο

13.00-16.00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

416

1ο έτος, 
έναρξη από  18 Οκτωβρίου 2015

Κυριακή

10.00-13.00

Ντινάρα Γκαντζικερίμοβα

416

1ο έτος, 
έναρξη από  11 Οκτωβρίου 2015

Κυριακή

13.00-16.00

Ντινάρα Γκαντζικερίμοβα

416

1ο έτος, 
έναρξη από   01 Νοεμβρίου 2015

Κυριακή

16.00-19.00

Αναστασία Ζίχαρεβα

416

2ο έτος, 
έναρξη από   28 Σεπτεμβρίου 2015

Δευτέρα Τετάρτη

19:30-21:00

Αλεξάνδρα  Ντούντνικοβα

416

2ο έτος, 
έναρξη από   24 Σεπτεμβρίου 2015

Τρίτη,   Πέμπτη

19:30-21:00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

416

2ο έτος, 
έναρξη από   27 Σεπτεμβρίου 2015

Κυριακή

16.00-19.00

Ελισάβετ Ονουφρίεβα

405

3ο έτος έναρξη από 25 Σεπτεμβρίου 2015 

Παρασκευή

18.00-21.00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

405

Γυμνάσιο «Ελλάδα» (6,Koshkina, metro station “Kashirskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

2ο έτος έναρξη από 19 Σεπτεμβρίου 2015

Σάββατο

10.00-13.00

Σεργκέι Ριμπακόβ

103

1ο έτος έναρξη από 26 Σεπτεμβρίου 2015

Σάββατο

13:30-16:30

Σεργκέι Ριμπακόβ

103

Κέντρο Εξυπηρέτησης Πολιτών «МЕSCHANSKYI» (6, Pereyaslavksyi pereulok, Moscow, metro stationRizhskaya”, “Prospekt Mira”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος έναρξη από 19 Σεπτεμβρίου 2015

Σάββατο

12:00-15:00

Μαρία Γκρίνμπεργκ

2ος όροφος, αίθουσα συνεδρίων №.225

 

Read more..

Πρόγραμμα μαθημάτων ελληνικής γλώσσας για το ακαδημαϊκό έτος 2015-2016

Added: 2015/11/20 12:28

Πρόγραμμα μαθημάτων ελληνικής γλώσσας για το ακαδημαϊκό έτος 2015-2016.

Το πρόγραμμα του Ακαδημαϊκού Έτους 2015-2016 δύνασθε να αντλήσετε και στην εξής παραπομπή του Δικτυοτόπου του Κ.Ε.Π.

Βιβλιοθήκη Ξένης Λογοτεχνίας Νο 174 «Δάντε Αλιγκέρι» (8, Stroitelei str., korpus 2,metro station "Universitet")

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από 19 Σεπτεμβρίου 2015

Σάββατο

11:00-14:00

Αλεξέι Γκρίσιν

2ος όροφος

1ο έτος, 
έναρξη από 12 Σεπτεμβρίου 2015

Tάξη Φεβρουαρίου

Σάββατο

11:00-14:00

Άννα Μπέτσινα

2ος όροφος

 

Ναός Αγίου Πέτρου και Παύλου 

(6, Ryazanski pereulok,, metro station KrasnieVorota”, “Komsomolskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος έναρξη από 12 Σεπτεμβρίου 2015

Tάξη Φεβρουαρίου!

Σάββατο

12:00-15:00

Ντινάρα Γκαντζικερίμοβα

Τράπεζα

2ο έτος έναρξη από 19 Σεπτεμβρίου 2015

Tάξη Φεβρουαρίου!

Σάββατο

16:00-19:00

Μαρία Γκρίνμπεργκ

Τράπεζα

 

Διεθνές Ίδρυμα Σλαυικής Γραφής και Πολιτισμού (9/13, Chernigovsky pereulok,stroenie 2, metro station Novokuznetskaya”, “Tretyakovskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από  20 Σεπτεμβρίου 2015

Κυριακή

11:00-14:00

Νατάλια

Ρουντάγια

Αίθουσα στρογγυλής τράπεζας, 3ος όροφος

1ο έτος, 
έναρξη από 13 Σεπτεμβρίου 2015

Κυριακή

14:00-17:00

Νατάλια

Ρουντάγια

Αίθουσα στρογγυλής τράπεζας, 3ος όροφος

 

Σχολείο μέσης εκπαίδευσης № 26. 3,  Universitetsky ave, (metro station “Universitet”)

 

 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

 

 

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ 1ο έτος, έναρξη από 10 Οκτωβρίου 2015 

Σάββατο

15:00-16:00

Βασίλιος Βονταρένκο

51

 

 

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ 2ο έτος, έναρξη από  10 Οκτωβρίου 2015 

Σάββατο

16:00-17:00

Βασίλιος Βονταρένκο

51

 

 

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ 3ο έτος, έναρξη από 10 Οκτωβρίου 2015 

Σάββατο

17:00-18:00

Βασίλιος Βονταρένκο

51

 

 

2ο έτος, 
έναρξη από  10 Οκτωβρίου 2015

Σάββατο

10.00 –13.00

Πέτρος Καλογερόπουλος

 

 

 

3ο έτος, 
έναρξη από  10 Οκτωβρίου 2015

Σάββατο

13.00 –16.00

Πέτρος Καλογερόπουλος

 

 

 

4ο έτος, 
έναρξη από  10 Οκτωβρίου 2015

Σάββατο

16.00 –19.00

  Πέτρος Καλογερόπουλος

 

 

 

 Διεθνές Πανεπιστήμιο της Μόσχας ( 17, Leningradskiy ave, metro station “Belorusskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από 07 Οκτωβρίου 2015

Δευτέρα Τετάρτη

18:00-19:30

Άννα Μπέτσινα

405

1ο έτος, 
έναρξη από  05 Οκτωβρίου 2015

Δευτέρα Τετάρτη

19:30-21:00

Νατάλια Ρουντάγια

405

1ο έτος, 
έναρξη από  01 Οκτωβρίου 2015

Τρίτη   Πέμπτη

18.00-19.30

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

416

1ο έτος, 
έναρξη από  15 Οκτωβρίου 2015

Τρίτη   Πέμπτη

19:30-21:00

Διμίτρις Γκρίσιν

405

1ο έτος, 
έναρξη από 
10 Οκτωβρίου 2015

Σάββατο

10.00-13.00

Βασίλιος Βονταρένκο

 405

1ο έτος, 
έναρξη από 
03 Οκτωβρίου 2015

Σάββατο

13.00-16.00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

416

1ο έτος, 
έναρξη από  31 Οκτωβρίου 2015

Σάββατο

16.00-19.00

Διάνα Ιωακειμίδη

416

1ο έτος, 
έναρξη από  18 Οκτωβρίου 2015

Κυριακή

10.00-13.00

Ντινάρα Γκαντζικερίμοβα

416

1ο έτος, 
έναρξη από  11 Οκτωβρίου 2015

Κυριακή

13.00-16.00

Ντινάρα Γκαντζικερίμοβα

416

1ο έτος, 
έναρξη από   01 Νοεμβρίου 2015

Κυριακή

16.00-19.00

Αναστασία Ζίχαρεβα

416

2ο έτος, 
έναρξη από   28 Σεπτεμβρίου 2015

Δευτέρα Τετάρτη

19:30-21:00

Αλεξάνδρα  Ντούντνικοβα

416

2ο έτος, 
έναρξη από   24 Σεπτεμβρίου 2015

Τρίτη   Πέμπτη

19:30-21:00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

416

2ο έτος, 
έναρξη από   (τάξη Φεβρουαρίου) 28 Σεπτεμβρίου 2015

Δευτέρα Τετάρτη

18.00-19.30

Αλεξάνδρα  Ντούντνικοβα

416

2ο έτος, 
έναρξη από   26 Σεπτεμβρίου 2015

Σάββατο

10.00-13.00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

416

2ο έτος, 
έναρξη από   (τάξη Φεβρουαρίου) 27 Σεπτεμβρίου 2015

Κυριακή

10.00-13.00

Αλεξάνδρα  Ντούντνικοβα

405

2ο έτος, 
έναρξη από   11 Οκτωβρίου 2015

Κυριακή

13.00-16.00

Μαρία Γκρίνμπεργκ

405

2ο έτος, 
έναρξη από   27 Σεπτεμβρίου 2015

Κυριακή 

16:00-19:00

Ελισάβετ Ονουφρίεβα

 

405

1ο έτος έναρξη από 25 Σεπτεμβρίου 2015

Tάξη Φεβρουαρίου!

Παρασκευή

18:00-21:00

Σεργκέι Ριμπακόβ

416

1ο έτος έναρξη από 26 Σεπτεμβρίου 2015

Tάξη Φεβρουαρίου!

Σάββατο

16:00-19:00

Άλλα Σουτίρινα

405

3ο έτος έναρξη από 25 Σεπτεμβρίου 2015 

Παρασκευή

18.00-21.00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

405

Γυμνάσιο «Ελλάδα» (6,Koshkina, metro station “Kashirskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

2ο έτος έναρξη από 19 Σεπτεμβρίου 2015

Σάββατο

10.00-13.00

Σεργκέι Ριμπακόβ

103

1ο έτος έναρξη από 26 Σεπτεμβρίου 2015

ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΈΣ ΣΥΝΕΧΊΖΟΝΤΑΙ!

Σάββατο

13:30-16:30

Σεργκέι Ριμπακόβ

103

Κέντρο Εξυπηρέτησης Πολιτών «МЕSCHANSKYI» (6, Pereyaslavksyi pereulok, Moscow, metro stationRizhskaya”, “Prospekt Mira”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος έναρξη από 19 Σεπτεμβρίου 2015

Σάββατο

12:00-15:00

Μαρία Γκρίνμπεργκ

2ος όροφος, αίθουσα συνεδρίων №.225

 

 

Read more..

Πρόγραμμα μαθημάτων ελληνικής γλώσσας για το ακαδημαϊκό έτος 2014-2015

Added: 2015/02/02 16:33

Αναρτάται ανανεωμένο πρόγραμμα μαθημάτων ελληνικής γλώσσας, που ισχύει από 01 Φεβρουαρίου 2015, λόγω έναρξης λειτουργίας νέων τμημάτων γλώσσας.

Επισυνάπτεται παραπομπή στο ανανεωμένο πρόγραμμα μαθημάτων ακαδημαϊκού έτους 2014-2015

 

Βιβλιοθήκη Ξένης Λογοτεχνίας Νο 174 «Δάντε Αλιγκέρι» (8, Stroitelei str.,korpus 2, metro station "Universitet")

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από 13 Σεπτεμβρίου 2014

Σάββατο

11:00-14:00

Σοφία Πολυχρονίδου

2ος όροφος

1ο έτος, 
έναρξη από 14  Φεβρουαρίου 2015

NEW!

Σάββατο

11:00-14:00

Άννα Μπέτσινα

2ος όροφος

 

 

Ναός Αγιου Πέτρου και Παύλου (6, Ryazanski pereulok,, metro stationKrasnie Vorota”, “Komsomolskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
από 06  Φεβρουαρίου  2015

ΝΕW!

Σάββατο

13:00-16:00

 Ντινάρα Γκαντζικερίμοβα

Τράπεζα

1ο έτος (τάξη Φεβρουαρίου), 
έναρξη από 06 Σεπτεμβρίου 2014

Σάββατο

16:00-19:00

Μαρία Γκρίνμπεργκ

Τράπεζα

 

 

Διεθνές Ίδρυμα Σλαυικής Γραφής και Πολιτισμού (9/13, Chernigovskypereulok, stroenie 2, metro station Novokuznetskaya”, “Tretyakovskaya”)

Επίπεδο

 

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από 14 Σεπτεμβρίου 2014

Κυριακή

11:00-14:00

Νατάλια

Ρουντάγια

Αίθουσα στρογγυλής τράπεζας, 3ος όροφος

2ο έτος, 
έναρξη από 14 Σεπτεμβρίου 2014

Κυριακή

14:00-17:00

Νατάλια

Ρουντάγια

Αίθουσα στρογγυλής τράπεζας, 3ος όροφος

 

Σχολείο μέσης εκπαίδευσης № 26. 3,  Universitetsky ave, (metro station “Universitet”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ 1ο έτος, έναρξη από 4 Οκτωβρίου 2014 

Σάββατο

14.30-15.30

Άννα Μπέτσινα

51

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ 2ο έτος, έναρξη από 4 Οκτωβρίου 2014 

Σάββατο

15.30-16.30

Άννα Μπέτσινα

51

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ 3ο έτος, έναρξη από 4 Οκτωβρίου 2014 

Σάββατο

16.30-17.30

Άννα Μπέτσινα

51

2ο έτος, 
έναρξη από 4 Οκτωβρίου 2014

Σάββατο

11.00 – 14.00

Αλεξέι Γκρίσιν

51

Τμήμα προετοιμασίας για την πιστοποίηση της ελληνομάθειας

έναρξη από 07 Μαρτίου 2015

New!

Σάββατο

14:00-17:00

Πέτρος Καλογερόπουλος

50

 

 

Διεθνές Πανεπιστήμιο της Μόσχας ( 17, Leningradskiy ave, metro station “Belorusskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από 24 Σεπτεμβρίου 2014

Δευτέρα, Τετάρτη

19:30-21:00

Αλεξάνδρα  Ντούντνικοβα

236

1ο έτος, 
έναρξη από 9  Οκτωβριου 2014

Τρίτη,   Πέμπτη

18.00-19.30

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

334

1ο έτος, 
έναρξη από 25 Σεπτεμβρίου 2014

Τρίτη, Πέμπτη

19:30-21:00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

334

1ο έτος (τάξη Φεβρουαρίου) έναρξη από 17 Σεπτεμβρίου 2014

Δευτέρα,  Τετάρτη

18.00-19.30

Αλεξάνδρα  Ντούντνικοβα

236

1ο έτος, 
έναρξη από 20 Σεπτεμβρίου 2014

Σάββατο

10.00-13.00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

342

1ο έτος, 
έναρξη από 20 Σεπτεμβρίου 2014

Σάββατο

13.00-16.00

Νατάλια Αμπγκαριάν

407

1ο έτος, 
έναρξη από 27 Σεπτεμβρίου 2014

Σάββατο

16.00-19.00

Αλεξάνδρα  Ντούντνικοβα

342

1ο έτος (τάξη Φεβρουαρίου) έναρξη από 14 Σεπτεμβρίου 2014

Κυριακή

10.00-13.00

 Αικατερίνη Μιχάνινα,  από 07.02.2015 αντικαθίσταται από την Αλεξάνδρα  Ντούντνικοβα

336

1ο έτος, 
έναρξη από 28 Σεπτεμβρίου 2014

Κυριακή

10.00-13.00

Μαρία Γκρίνμπεργκ

340

1ο έτος, 
έναρξη από 28 Σεπτεμβρίου 2014

Κυριακή

13.00-16.00

Μαρία Γκρίνμπεργκ

336

1ο έτος, 
έναρξη από 19  Οκτωβριου 2014

Κυριακή

16:00-19:00

Ξένια Μορούγινα, από 25.01.2015  αντικαθίσταται από την Ελισάβετ Ονούφριεβα

336

1ο έτος, έναρξη από 13  Φεβρουαρίου 2015

NEW!

Παρασκευή

18:00-21:00

Σεργκέι Ριμπακόβ

356

1ο έτος, έναρξη από 28  Φεβρουαρίου 2015

NEW!

Σάββατο

16:00-19:00

Νατάλια

Ρουντάγια

407

2ο έτος, 
έναρξη από 15 Σεπτεμβρίου 2014

Δευτέρα,  Τετάρτη

19:30-21:00

Νατάλια

Ρουντάγια

336

2ο έτος, 
έναρξη από 20 Σεπτεμβρίου 2014

Σάββατο

10.00-13.00

Νατάλια Αμπγκαριάν

407

2ο έτος, 
έναρξη από 20 Σεπτεμβρίου 2014

Σάββατο

13.00-16.00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

342

3ο έτος, έναρξη από 19 Σεπτεμβρίου 2014

Παρασκευή

18.00-21.00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

236

3ο έτος, έναρξη από 19 Οκτωβριου 2014

Κυριακή

13.00-16.00

Πέτρος Καλογερόπουλος

340

4ο έτος, έναρξη από 19 Οκτωβριου 2014

Κυριακή

16.00-19.00

Πέτρος Καλογερόπουλος

340

Γυμνάσιο «Ελλάδα» (6,Koshkina, metro station “Kashirskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από 11 Οκτωβρίου 2014

Σάββατο

10.00-13.00

Σεργκέι Ριμπακόβ

 103

 

Read more..

Πρόγραμμα μαθημάτων ελληνικής γλώσσας για το ακαδημαϊκό έτος 2014-2015

Added: 2014/09/24 11:59

 Πρόγραμμα μαθημάτων ελληνικής γλώσσας για το ακαδημαϊκό έτος 2014-2015

 

 

Βιβλιοθήκη Ξένης Λογοτεχνίας Νο 174 «Δάντε Αλιγκέρι» (8, Stroitelei str., korpus 2, metro station "Universitet")

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από 13 Σεπτεμβρίου 2014

Σάββατο

11:00-14:00

Σοφία Πολυχρονίδου

2ος όροφος

 

Ναός Αγιου Πέτρου και Παύλου (6, Ryazanski pereulok,, metro stationKrasnie Vorota”, “Komsomolskaya”)

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος (τάξη Φεβρουαρίου), 
έναρξη από 06 Σεπτεμβρίου 2014

Σάββατο

13:00-16:00

 Αικατερίνη Μιχάνινα

Τράπεζα

1ο έτος (τάξη Φεβρουαρίου), 
έναρξη από 06 Σεπτεμβρίου 2014

Σάββατο

16:00-19:00

Μαρία Γκρίνμπεργκ

Τράπεζα

 

 

Διεθνές Ίδρυμα Σλαυικής Γραφής και Πολιτισμού (9/13, Chernigovsky pereulok, stroenie 2, metro stationNovokuznetskaya”, “Tretyakovskaya”)

 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από 14 Σεπτεμβρίου 2014

Κυριακή

11:00-14:00

Νατάλια

Ρουντάγια

Αίθουσα στρογγυλής τράπεζας, 3ος όροφος

2ο έτος, 
έναρξη από 14 Σεπτεμβρίου 2014

Κυριακή

14:00-17:00

Νατάλια

Ρουντάγια

Αίθουσα στρογγυλής τράπεζας, 3ος όροφος

 

 

 

Σχολείο μέσης εκπαίδευσης № 26. 3,  Universitetsky ave, (metro station “Universitet”)

 

 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

 

 

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ 1ο έτος, έναρξη από 4 Οκτωβρίου Οκτωβρίου 2014 

Σάββατο

14.30-15.30

Άννα Μπέτσινα

31

 

 

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ 2ο έτος, έναρξη από 4 Οκτωβρίου Οκτωβρίου 2014 

Σάββατο

15.30-16.30

Άννα Μπέτσινα

31

 

 

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ 3ο έτος, έναρξη από 4 Οκτωβρίου Οκτωβρίου 2014 

Σάββατο

16.30-17.30

Άννα Μπέτσινα

31

 

 

2ο έτος, 
έναρξη από 4 Οκτωβρίου 2014

Σάββατο

11.00 – 14.00

Αλεξέι Γκρίσιν

31

 

 

 

Διεθνές Πανεπιστήμιο της Μόσχας ( 17, Leningradskiy ave, metro station “Belorusskaya”)

 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από 24 Σεπτεμβρίου 2014

Δευτέρα Τετάρτη

19:30-21:00

Αλεξάνδρα  Ντούντνικοβα

236

1ο έτος, 
έναρξη από .............. 2014

(το Τμήμα συγκροτείται)

Τρίτη   Πέμπτη

18.00-19.30

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

334

1ο έτος, 
έναρξη από 25 Σεπτεμβρίου 2014

Τρίτη   Πέμπτη

19:30-21:00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

334

1ο έτος (τάξη Φεβρουαρίου) έναρξη από 17 Σεπτεμβρίου 2014

Δευτέρα  Τετάρτη

18.00-19.30

Αλεξάνδρα  Ντούντνικοβα

236

1ο έτος, 
έναρξη από 20 Σεπτεμβρίου 2014

Σάββατο

10.00-13.00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

336

1ο έτος, 
έναρξη από 20 Σεπτεμβρίου 2014

Σάββατο

13.00-16.00

Νατάλια Αμπγκαριάν

405

1ο έτος, 
έναρξη από 27 Σεπτεμβρίου 2014

Σάββατο

16.00-19.00

Αλεξάνδρα  Ντούντνικοβα

336

1ο έτος (τάξη Φεβρουαρίου) έναρξη από 14 Σεπτεμβρίου 2014

Κυριακή

10.00-13.00

 Αικατερίνη Μιχάνινα

336

1ο έτος, 
έναρξη από 28 Σεπτεμβρίου 2014

Κυριακή

10.00-13.00

Μαρία Γκρίνμπεργκ

340

1ο έτος, 
έναρξη από 28 Σεπτεμβρίου 2014

Κυριακή

13.00-16.00

Μαρία Γκρίνμπεργκ

336

2ο έτος, 
έναρξη από 15 Σεπτεμβρίου 2014

Δευτέρα  Τετάρτη

19:30-21:00

Νατάλια

Ρουντάγια

336

2ο έτος, 
έναρξη από 20 Σεπτεμβρίου 2014

Σάββατο

10.00-13.00

Νατάλια Αμπγκαριάν

405

2ο έτος, 
έναρξη από 20 Σεπτεμβρίου 2014

Σάββατο

13.00-16.00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

336

3ο έτος, έναρξη από 19 Σεπτεμβρίου 2014

Παρασκευή

18.00-21.00

Ειρήνη Μπελέτσκαγια

236

3ο έτος, έναρξη από 19 Οκτωβριου 2014

Κυριακή

13.00-16.00

Πέτρος Καλογερόπουλος

340

4ο έτος, έναρξη από 19 Οκτωβριου 2014

Κυριακή

16.00-19.00

Πέτρος Καλογερόπουλος

340

 

Γυμνάσιο «Ελλάδα» (6,Koshkina, metro station “Kashirskaya”)

 

Επίπεδο

Ημέρες μαθημάτων

Ώρες μαθημάτων

Ονοματεπώνυμο καθηγητού

Αίθουσα

1ο έτος, 
έναρξη από 11 Οκτωβρίου 2014

Σάββατο

10.00-13.00

Σεργκέι Ριμπακόβ

 

 

 

 

Read more..


Κέντρο Ελληνικού Πολιτισμού στη Μόσχα
Site map

Feedback