ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ONLINE-ΔΙΑΔΙΚΤΑΚΩΝ!
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων 16 Ιουλίου 2022! |
Σάββατο | 11.00-14.00 | Άλλα Σουτίρινα |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων 4 Ιουλίου 2022! |
Δευτέρα, Πέμπτη |
19.00-20.30 |
Άλλα Σουτίρινα |
3ο – 4ο επίπεδο/προχωρημένων (Β2-Γ1/Γ2) Έναρξη μαθημάτων 4 Ιουλίου 2022! |
Δευτέρα, Παρασκευή |
19.00-20.30 |
Πέτρος Καλογερόπουλος |
2ο επίπεδο/προχωρημένων (Α2-Β1) Έναρξη μαθημάτων 7 Ιουλίου 2022! |
Τρίτη, Πέμπτη |
19.00-20.30 | Αφροδίτη Τσιαγιανίδου |
ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ!
«Οίκος των Εθνών», (Schepkina, 22)
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων 5 Ιουλίου 2022! |
Τρίτη, Πέμπτη |
19.30-21.00 |
Στέφανος Καραγιαννάκης |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων 9 Ιουλίου 2022! |
Σάββατο |
11.00-14.00 |
Ναταλία Μιτροφάνοβα- Σταλ |
Εγγραφές για μαθήματα ελληνικής γλώσσας!
http://www.hecucenter.ru/ru/greekcourses/register/
Read more..
Ναός Αγίου Πέτρου και Παύλου
(6, Ryazanski pereulok, metro station «KrasnieVorota», «Komsomolskaya»)
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
Αίθουσα |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 7 Οκτωβρίου 2021 |
Πέμπτη, Παρασκευή |
19.00-12.30 |
Αναστασία Μαζέπα |
Μωβ και Χρυσή αίθουσα |
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
Αίθουσα |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 2 Οκτωβρίου 2021 |
Σάββατο |
16.30-19.30 |
Δημήτριος Γκρίσιν |
Ροζ αίθουσα |
Εκκλησία της Ανάστασης στην περιοχή "Danilovskaya Sloboda"
3, Starodanilovsky pereulok, (σταθμός μετρό "Tulskaya")
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 26 Σεπτεμβρίου 2021 |
Κυριακή |
11:00-14:00 |
Ναταλία Μιτροφάνοβα-Σταλ |
Ναός Αγίου Πέτρου και Παύλου
(6, Ryazanski pereulok, metro station «KrasnieVorota», «Komsomolskaya»)
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 2 Οκτωβρίου 2021 |
Σάββατο |
10:00-13:00 |
Αναστασία Μαζέπα |
ONLINE!
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 20 Σεπτεμβρίου 2021 |
Δευτέρα, Πέμπτη |
18.00-19.30 |
Άλλα Σουτίρινα |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 21 Σεπτεμβρίου 2021 |
Τρίτη, Πέμπτη |
19:00-20:30 |
Σοφία Τσούγιεβα |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 2 Οκτωβρίου 2021 |
Σάββατο |
12:00-15:00 |
Σοφία Σκιντάνοβα |
1ο έτος Γίνονται εγγραφές !!! |
Σάββατο |
15:30-18:30 |
Σοφία Σκιντάνοβα |
ONLINE!
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 21 Σεπτεμβρίου 2021 |
Τρίτη, Πέμπτη |
19.00-20.30 |
Ελισάβετ Ονούφριεβα |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 20 Σεπτεμβρίου 2021 |
Δευτέρα, Πέμπτη |
19.30-21.00 |
Άλλα Σουτίρινα |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 23 Σεπτεμβρίου 2021 |
Πέμπτη |
18.00-21.00 |
Τατιάνα Παρασκευοπούλου |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 2 Οκτωβρίου 2021 |
Σάββατο |
11:00-14:00 |
Δημήτριος Γκρίσιν |
ONLINE!
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
3ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 9 Σεπτεμβρίου 2021 |
Τρίτη - Πέμπτη |
19.00-20.30 |
Μαρία Κηπουρού |
4ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 10 Σεπτεμβρίου 2021 |
Παρασκευή-Σάββατο |
18:30-20:00 |
Μαρία Κηπουρού |
Παιδικά τμήματα Κ.Ε.Π. για ρωσόφωνα παιδιά – ONLINE!
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
Αρχάριοι Έναρξη μαθημάτων – 25 Σεπτεμβρίου 2021 |
Σάββατο |
15.00-16.30 |
Μαρίνα Ναζάρενκο/Ευστάθιος Νικητόπουλος |
Προχωρημένοι Έναρξη μαθημάτων – 25 Σεπτεμβρίου 2021 |
Σάββατο |
16.30-18.00 |
Μαρίνα Ναζάρενκο/Ευστάθιος Νικητόπουλος |
Παιδικά τμήματα Κ.Ε.Π. για Ελληνόφωνα παιδιά – ONLINE!
Επίπεδο: |
Ώρα μαθημάτων: Έναρξη μαθημάτων – 4-5 Σεπτεμβρίου 2021 |
Καθηγητής |
Α΄ |
Κυριακή 11:00 – 13:00 |
Κηπουρού Μαρία |
Δ΄ |
Κυριακή 13:00 – 15:00 |
|
Ε΄(δεν έχουν τελειώσει την ύλη της Δ΄) |
Κυριακή 15:00 – 17:00 |
|
Ε΄ |
Σάββατο 10:00 – 11:00 |
|
Στ΄ |
Σάββατο 11:00 – 12:00 |
|
Γ΄ |
Σάββατο 12:00 – 13:00 |
ΤΜΗΜΑΤΑ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2021
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ONLINE!
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 20 Σεπτεμβρίου 2021 |
Δευτέρα, Πέμπτη |
19:00-20:30 |
Σοφία Σκιντάνοβα |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 20 Σεπτεμβρίου 2021 |
Δευτέρα, Τετάρτη |
19.00-20.30 |
Μαρίνα Ναζάρενκο |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 25 Σεπτεμβρίου 2021 |
Σάββατο |
15.30-18.00 |
Άλλα Σουτίρινα |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 25 Σεπτεμβρίου 2021 |
Σάββατο |
12.00-15.00 |
Άλλα Σουτίρινα |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 25 Σεπτεμβρίου 2021 |
Σάββατο |
11.30-14.30 |
Μαρίνα Ναζάρενκο |
ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ! ΤμήμαΦεβρουαρίου 2021.
«Οίκος των Εθνών», (Schepkina, 22)
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 26 Σεπτεμβρίου 2021 |
Κυριακή |
10.00-13.00 |
Αναστασία Μαζέπα |
ΤΜΗΜΑΤΑ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2022
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ON-LINE!
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 22 Φεβρουαρίου 2022 |
Τρίτη, Πέμπτη |
19:00-20:30 |
Μαρίνα Ναζάρενκο |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 5 Μαρτίου 2022 |
Σάββατο |
11.30-14.30 |
Άλλα Σουτίρινα |
1ο έτος ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ!!! |
Δευτέρα, Πέμπτη |
19.00-20.30 |
Σοφία Σκιντάνοβα |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων -2 Μαρτίου 2022 |
Δευτέρα, Τετάρτη |
19.00-20.30 |
Μαρίνα Ναζάρενκο |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων -5 Μαρτίου 2022 |
Σάββατο |
15.00-18.00 |
Άλλα Σουτίρινα |
ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ! Τμήμα Φεβρουαρίου.
«Οίκος των Εθνών», (Schepkina, 22)
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 27 Φεβρουαρίου 2022 |
Κυριακή |
13.00-16.00 |
Στέφανος Καραγιαννάκης |
Εκκλησία της Ανάστασης στην περιοχή "Danilovskaya Sloboda"
3, Starodanilovsky pereulok, (σταθμός μετρό "Tulskaya")
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 10 Απριλίου 2022 |
Κυριακή |
13.00-16.00 |
Ναταλία Μιτροφάνοβα-Σταλ |
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ON-LINE!
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 29 Απριλίου 2022 |
Τρίτη, Παρασκευή |
19:00-20:30 |
Τατιάνα Σλάβινα |
Πρόγραμμα μαθημάτων – ΕΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΕΛΛΗΝΟΜΑΘΕΙΑΣ – ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ για τις ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ
Επίπεδο |
Ημέρες διεξαγωγής μαθημάτων |
Ώρα διεξαγωγής μαθημάτων |
Καθηγητής |
ΕΛΛΗΝΟΜΑΘΕΙΑ – ειδικό τμήμα προετοιμασίας για τις εξετάσεις πιστοποίησης ελληνομάθειας Έναρξη – 24 Φεβρουαρίου 2022 |
Δευτέρα, Πέμπτη |
19:00-20:30 |
Πέτρος Καλογερόπουλος |
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ –
ΤΜΗΜΑΤΑ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ON-LINE!
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 22 Φεβρουαρίου 2022 |
Τρίτη, Πέμπτη |
19:00-20:30 |
Μαρίνα Ναζάρενκο |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 5 Μαρτίου 2022 |
Σάββατο |
11.30-14.30 |
Άλλα Σουτίρινα |
1ο έτος ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ!!! |
Δευτέρα, Πέμπτη |
19.00-20.30 |
Σοφία Σκιντάνοβα |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων -2 Μαρτίου 2022 |
Δευτέρα, Τετάρτη |
19.00-20.30 |
Μαρίνα Ναζάρενκο |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων -5 Μαρτίου 2022 |
Σάββατο |
15.00-18.00 |
Άλλα Σουτίρινα |
Πρόγραμμα μαθημάτων – ΕΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΕΛΛΗΝΟΜΑΘΕΙΑΣ – ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ για τις ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ
Επίπεδο |
Ημέρες διεξαγωγής μαθημάτων |
Ώρα διεξαγωγής μαθημάτων |
|
Καθηγητής |
ΕΛΛΗΝΟΜΑΘΕΙΑ – ειδικό τμήμα προετοιμασίας για τις εξετάσεις πιστοποίησης ελληνομάθειας Έναρξη – 24 Φεβρουαρίου 2022 |
Δευτέρα, Πέμπτη |
19:00-20:30 |
|
Πέτρος Καλογερόπουλος |
ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ! Τμήμα Φεβρουαρίου.
«Οίκος των Εθνών», (Schepkina, 22)
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 27 Φεβρουαρίου 2022 |
Κυριακή |
13.00-16.00 |
Στέφανος Καραγιαννάκης |
ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ!
Ναός των Αγίων Πάντων στην περιοχή Kulishki στη Μόσχα, Slavyanskaya square, 2
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
Αίθουσα |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 7 Οκτωβρίου 2021 |
Πέμπτη, Παρασκευή |
19.00-12.30 |
Αναστασία Μαζέπα |
Μωβ και Χρυσή αίθουσα |
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
Αίθουσα |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 2 Οκτωβρίου 2021 |
Σάββατο |
16.30-19.30 |
Δημήτριος Γκρίσιν |
Ροζ αίθουσα |
Ελληνικό εστιατόριο ΜΟΛΟΝ ΛΑΒΕ – προσωρινά διαδικτυακά
B. Gruzinskaya 39
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 26 Σεπτεμβρίου 2021 |
Κυριακή |
11:00-14:00 |
Ναταλία Μιτροφάνοβα-Σταλ |
Ναός Αγίου Πέτρου και Παύλου
(6, Ryazanski pereulok, metro station «KrasnieVorota», «Komsomolskaya»)
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 2 Οκτωβρίου 2021 |
Σάββατο |
10:00-13:00 |
Αναστασία Μαζέπα |
ONLINE!
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 20 Σεπτεμβρίου 2021 |
Δευτέρα, Πέμπτη |
18.00-19.30 |
Άλλα Σουτίρινα |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 21 Σεπτεμβρίου 2021 |
Τρίτη, Πέμπτη |
19:00-20:30 |
Σοφία Τσούγιεβα |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 2 Οκτωβρίου 2021 |
Σάββατο |
12:00-15:00 |
Σοφία Σκιντάνοβα |
1ο έτος Γίνονται εγγραφές !!! |
Σάββατο |
15:30-18:30 |
Σοφία Σκιντάνοβα |
1ο έτος Γίνονται εγγραφές !!! |
Σάββατο |
15:30-18:30 |
Σοφία Τσούγιεβα |
ONLINE!
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 21 Σεπτεμβρίου 2021 |
Τρίτη, Πέμπτη |
19.00-20.30 |
Ελισάβετ Ονούφριεβα |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 20 Σεπτεμβρίου 2021 |
Δευτέρα, Πέμπτη |
19.30-21.00 |
Άλλα Σουτίρινα |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 23 Σεπτεμβρίου 2021 |
Πέμπτη |
18.00-21.00 |
Τατιάνα Παρασκευοπούλου |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 2 Οκτωβρίου 2021 |
Σάββατο |
11:00-14:00 |
Δημήτριος Γκρίσιν |
ONLINE!
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
3ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 9 Σεπτεμβρίου 2021 |
Τρίτη - Πέμπτη |
19.00-20.30 |
Μαρία Κηπουρού |
4ο έτος Έναρξη μαθημάτων - 10 Σεπτεμβρίου 2021 |
Παρασκευή-Σάββατο |
18:30-20:00 |
Μαρία Κηπουρού |
Παιδικά τμήματα Κ.Ε.Π. για ρωσόφωνα παιδιά – ONLINE!
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
Αρχάριοι Έναρξη μαθημάτων – 25 Σεπτεμβρίου 2021 |
Σάββατο |
15.00-16.30 |
Μαρίνα Ναζάρενκο/Ευστάθιος Νικητόπουλος |
Προχωρημένοι Έναρξη μαθημάτων – 25 Σεπτεμβρίου 2021 |
Σάββατο |
16.30-18.00 |
Μαρίνα Ναζάρενκο/Ευστάθιος Νικητόπουλος |
Παιδικά τμήματα Κ.Ε.Π. για Ελληνόφωνα παιδιά – ONLINE!
Επίπεδο: |
Ώρα μαθημάτων: Έναρξη μαθημάτων – 4-5 Σεπτεμβρίου 2021 |
Καθηγητής |
Α΄ |
Κυριακή 11:00 – 13:00 |
Κηπουρού Μαρία |
Δ΄ |
Κυριακή 13:00 – 15:00 |
|
Ε΄(δεν έχουν τελειώσει την ύλη της Δ΄) |
Κυριακή 15:00 – 17:00 |
|
Ε΄ |
Σάββατο 10:00 – 11:00 |
|
Στ΄ |
Σάββατο 11:00 – 12:00 |
|
Γ΄ |
Σάββατο 12:00 – 13:00 |
ΤΜΗΜΑΤΑ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ONLINE! Τμήματα Φεβρουαρίου.
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 20 Σεπτεμβρίου 2021 |
Δευτέρα, Πέμπτη |
19:00-20:30 |
Σοφία Σκιντάνοβα |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 20 Σεπτεμβρίου 2021 |
Δευτέρα, Τετάρτη |
19.00-20.30 |
Μαρίνα Ναζάρενκο |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 25 Σεπτεμβρίου 2021 |
Σάββατο |
15.30-18.00 |
Άλλα Σουτίρινα |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 25 Σεπτεμβρίου 2021 |
Σάββατο |
12.00-15.00 |
Άλλα Σουτίρινα |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 25 Σεπτεμβρίου 2021 |
Σάββατο |
11.30-14.30 |
Μαρίνα Ναζάρενκο |
ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ! ΤμήμαΦεβρουαρίου.
«Οίκος των Εθνών», (Schepkina, 22)
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 26 Σεπτεμβρίου 2021 |
Κυριακή |
10.00-13.00 |
Αναστασία Μαζέπα |
ΕΛΛΗΝΟΜΑΘΕΙΑ 2021
Ειδικό τμήμα προετοιμασίας Ελληνομάθειας Έναρξη μαθημάτων: 12 Αυγούστου 2021 |
Πέμπτη- Κυριακή |
17.30-19.00 |
Πέτρος Καλογερόπουλος |
ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ!
Βιβλιοθήκη-Αναγνωστήριο «Αλέξανδρος Πούσκιν»,
(9/1, Spartakovskaya str., metro station «Baumanskaya»)
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
Αίθουσα |
1ο έτος |
Τρίτη, Πέμπτη |
19.00-20.30 |
Αλεξέι Σοκολιούκ |
Αίθουσα «Πούσκιν» |
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
Αίθουσα |
1ο έτος |
Σάββατο |
15.00-18.00 |
Δημήτριος Γκρίσιν |
Υπό διευκρίνιση |
ONLINE!
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος |
Δευτέρα, Πέμπτη |
18.00-19.30 |
Άλλα Σουτίρινα |
1ο έτος |
Σάββατο |
12:00-15:00 |
Σοφία Σκιντάνοβα |
1ο έτος |
Σάββατο |
15:30-18:30 |
Σοφία Σκιντάνοβα |
Παιδικά τμήματα – Δια ζώσης ή ONLINE!
Επίπεδο: |
Ώρα μαθημάτων: |
Τόπος διεξαγωγής μαθημάτων: |
Καθηγητής |
Αρχάριοι |
Σάββατο 15.00-16.30 |
Κρατική Παιδική Βιβλιοθήκη της Μόσχας, αίθουσα 305, (1, Kaluzhskaya ploschad, metro station |
Μαρίνα Ναζάρενκο/Ευστάθιος Νικητόπουλος |
Προχωρημένοι |
Σάββατο 16.30-18.00 |
Κρατική Παιδική Βιβλιοθήκη της Μόσχας, αίθουσα 305, (1, Kaluzhskaya ploschad, metro station “Oktyabrskaya”). |
Μαρίνα Ναζάρενκο/Ευστάθιος Νικητόπουλος |
ΤΜΗΜΑΤΑ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ONLINE! Τμήματα Φεβρουαρίου.
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος |
Δευτέρα, Πέμπτη |
19:00-20:30 |
Σοφία Σκιντάνοβα |
1ο έτος |
Δευτέρα, Τετάρτη |
19.00-20.30 |
Μαρίνα Ναζάρενκο |
1ο έτος |
Σάββατο |
15.30-18.00 |
Άλλα Σουτίρινα |
ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ! Τμήμα Φεβρουαρίου.
Κέντρο Κοινωνικής Υποστήριξης Δήμου Μόσχας,о 18 Petrozavodskaya str., metro station “Belomorskaya”
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος |
Κυριακή |
10.00-13.00 |
Αναστασία Μαζέπα |
ΕΛΛΗΝΟΜΑΘΕΙΑ 2021
Ειδικό τμήμα προετοιμασίας Ελληνομάθειας Έναρξη μαθημάτων: 12 Αυγούστου 2021 |
Πέμπτη- Κυριακή |
17.30-19.00 |
Πέτρος Καλογερόπουλος |
Πρόγραμμα θερινών μαθημάτων στο Κ.Ε.Π.!
Ιούλιος-Αύγουστος 2021
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ONLINE!
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων: 10 Ιουλίου 2021 |
Σάββατο |
12:00-15:00 |
Σοφία Σκιντάνοβα |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων: 9 Ιουλίου 2021 |
Τετάρτη, Παρασκευή |
19.00-20.30 |
Άλλα Σουτίρινα |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων: 8 Ιουλίου 2021 |
Τρίτη, Πέμπτη |
19.30-21.00 |
Αλεξέι Σοκολιούκ |
4ο έτος Έναρξη μαθημάτων: 5 Ιουλίου 2021 |
Δευτέρα, Τετάρτη |
19:30-21:00 |
Πέτρος Καλογερόπουλος |
ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ!
NEW!!!
Κέντρο Κοινωνικής Υποστήριξης Δήμου Μόσχας,о 18 Petrozavodskaya str., metro station “Belomorskaya”
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος (τμήμα Σεπτεμβρίου) Έναρξη μαθημάτων: 10 Ιουλίου 2021 |
Σάββατο |
10:00-13:00 |
Αναστασία Μαζέπα |
1ο έτος (τμήμα Φεβρουαρίου) Έναρξη μαθημάτων: 4 Ιουλίου 2021 |
Κυριακή |
10:00-13:00 |
Αναστασία Μαζέπα |
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ONLINE! Έναρξη εγγραφών.
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος Γίνονται δεκτές αιτήσεις εγγραφής! Έναρξη μαθημάτων: 3 Μαΐου 2021 |
Δευτέρα, Πέμπτη |
19:00-20:30 |
Σοφία Σκιντάνοβα |
ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ!
NEW!!!
Κέντρο Κοινωνικής Υποστήριξης Δήμου Μόσχας,о 18 Petrozavodskaya str., metro station “Belomorskaya”
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
Αίθουσα |
1ο έτος Γίνονται δεκτές αιτήσεις εγγραφής! Έναρξη μαθημάτων: 21 Μαρτίου 2021 |
Κυριακή |
10.00-13.00 |
Αναστασία Μαζέπα |
Υπό διευκρίνιση |
Βιβλιοθήκη-Αναγνωστήριο «Αλέξανδρος Πούσκιν»,
(9/1, Spartakovskaya str., metro station «Baumanskaya»)
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
Αίθουσα |
2ο έτος |
Δευτέρα, Πέμπτη |
19.00-20.30 |
Αλεξέι Σοκολιούκ |
Αίθουσα «Πούσκιν» |
Ελληνικό εστιατόριο ΜΟΛΟΝ ΛΑΒΕ
B. Gruzinskaya 39
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος |
Σάββατο |
10:00-13:00 |
Αναστασία Μαζέπα |
2ο έτος |
Κυριακή |
10:00-13:00 |
Σοφία Τσούγιεβα |
ONLINE!
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
Αίθουσα |
2ο έτος (τμήμα Φεβρουαρίου) Έναρξη μαθημάτων: 6 Μαρτίου 2021 |
Σάββατο |
11.30-14.30 |
Μαρίνα Ναζάρενκο |
Αίθουσα υπολογιστών |
2ο έτος |
Σάββατο |
11.00-14.00 |
Σοφία Τσούγιεβα |
Ροζ αίθουσα |
ONLINE!
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
Αίθουσα |
1ο έτος (τμήμα Φεβρουαρίου) Έναρξη μαθημάτων: 24 Φεβρουαρίου 2021 |
Δευτέρα, Τετάρτη |
19.00-20.30 |
Μαρίνα Ναζάρενκο |
203Б Низ |
1ο έτος |
Τρίτη |
18.00-21.00 |
Ελισάβετ Ονούφριεβα |
203Б Низ |
2ο έτος |
Τρίτη- Πέμπτη |
19.00-20.30 |
Ινέσσα Εφραιμίδου |
203Б Низ |
1ο έτος |
Παρασκευή |
18.00-21.00 |
Τατιάνα Παρασκευοπούλου |
203Б Низ |
3ο έτος |
Παρασκευή-Σάββατο |
17:00-18:30 |
Μαρία Κηπουρού |
203Б Низ |
4ο έτος |
Σάββατο |
13:00-16:00 |
Πέτρος Καλογερόπουλος |
203Б Низ |
ONLINE!
Ναός Αγίου Πέτρου και Παύλου
(6, Ryazanski pereulok, metro station «KrasnieVorota», «Komsomolskaya»)
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
Αίθουσα |
2ο έτος |
Σάββατο |
12.00-15.00 |
Σοφία Σκιντάνοβα |
Αίθουσα №2 |
2ο έτος (τμήμα Φεβρουαρίου) Έναρξη μαθημάτων: 6 Μαρτίου 2021 |
Σάββατο |
12.00-15.00 |
Άλλα Σουτίρινα |
|
1ο έτος (τμήμα Φεβρουαρίου) Γίνονται δεκτές αιτήσεις εγγραφής! Έναρξη μαθημάτων: 6 Μαρτίου 2021 |
Σάββατο |
15.30-18.00 |
Άλλα Σουτίρινα |
|
ONLINE!
Βιβλιοθήκη № 29
Μόσχα, Dmitrovskoe sh., D.50 / 1, metro station “Okruzhnaya”
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
Αίθουσα |
1ο έτος |
Κυριακή |
15.00-18.00 |
Δημήτριος Γκρίσιν |
Αίθουσα μουσικής |
2ο έτος |
Κυριακή |
12.00-15.00 |
Δημήτριος Γκρίσιν |
Αίθουσα μουσικής |
ONLINE!
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος |
Δευτέρα, Πέμπτη |
19.00-20.30 |
Άλλα Σουτίρινα |
Πρόγραμμα μαθημάτων ελληνικής γλώσσας
για το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020
παιδικά τμήματα
Παιδικά τμήματα - ONLINE!
Επίπεδο: |
Ώρα μαθημάτων: |
Τόπος διεξαγωγής μαθημάτων: |
Καθηγητής |
Αρχάριοι |
Σάββατο 15.00-16.30 |
Κρατική Παιδική Βιβλιοθήκη της Μόσχας, αίθουσα 305, (1, Kaluzhskaya ploschad, metro station |
Μαρίνα Ναζάρενκο/Ευστάθιος Νικητόπουλος |
Προχωρημένοι |
Σάββατο 16.30-18.00 |
Κρατική Παιδική Βιβλιοθήκη της Μόσχας, αίθουσα 305, (1, Kaluzhskaya ploschad, metro station “Oktyabrskaya”). |
Μαρίνα Ναζάρενκο/Ευστάθιος Νικητόπουλος |
Πληροφορίες σχετικά με την κατανομή των θέσεων ανά τμήμα αποστέλλονται μέσω ηλεκτρονικής διεύθυνσης (e-mail)
Σε περίπτωση αποριών ή/και διευκρινίσεων, παρακαλούμε να επικοινωνείτε μαζί μας στα τηλέφωνα: +7-495-708-48-09/10
Σάς περιμένουμε !!!Εγγραφές στην παραπομπή στο Διαδίκτυο:
http://www.hecucenter.ru/ru/greekcourses/register/
ΑΠΟΔΕΙΞΗ / КВИТАНЦИЯ
ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΟ / ДОГОВОР
Read more..Αγαπητοί φίλοι,
Το Kέντρο Ελληνικού Πολιτισμού (Κ.Ε.Π.) είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη εγγραφaών για τα μαθήματα ελληνικής γλώσσας, που ξεκινούν τον Φεβρουάριο 2021. Θα λειτουργήσουν καινούρια τμήματα αρχαρίων και προχωρημένων.
Πρόγραμμα μαθημάτων ελληνικής γλώσσας
Έναρξη – Φεβρουάριος 2021
Online - Διαδικτυακά!
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 6 Μαρτίου Γίνονται δεκτές αιτήσεις εγγραφής! |
Σάββατο |
11.30-14.30 |
Μαρίνα Ναζάρενκο |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 24 Φεβρουαρίου
|
Δευτέρα, Τετάρτη |
19.00-20.30 |
Μαρίνα Ναζάρενκο |
1ο έτος Γίνονται δεκτές αιτήσεις εγγραφής! |
Σάββατο |
15:00-18:00 |
Σοφία Σκιντάνοβα |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 6 Μαρτίου Γίνονται δεκτές αιτήσεις εγγραφής! |
Σάββατο |
12:00-15:00 |
Άλλα Σουτίρινα |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων – 6 Μαρτίου Γίνονται δεκτές αιτήσεις εγγραφής! |
Σάββατο |
15.30-18.30 |
Άλλα Σουτίρινα |
Βιβλιοθήκη-Αναγνωστήριο «Αλέξανδρος Πούσκιν»,
(9/1, Spartakovskaya str., metro station «Baumanskaya»)
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
Αίθουσα |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων: 10 Σεπτεμβρίου 2020 |
Δευτέρα, Πέμπτη |
19.00-20.30 |
Αλεξέι Σοκολιούκ |
Υπό διευκρίνιση |
Ελληνικό εστιατόριο ΜΟΛΟΝ ΛΑΒΕ
B. Gruzinskaya 39
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων: 19 Σεπτεμβρίου 2020 |
Σάββατο |
10:00-13:00 |
Αναστασία Μαζέπα |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων: 13 Σεπτεμβρίου 2020 |
Κυριακή |
10:00-13:00 |
Σοφία Τσούγιεβα |
ONLINE!
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
Αίθουσα |
1ο έτος (τμήμα Φεβρουαρίου) Έναρξη μαθημάτων: 26 Σεπτεμβρίου 2020 |
Σάββατο |
11.30-14.30 |
Μαρίνα Ναζάρενκο |
Αίθουσα υπολογιστών |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων: 12 Σεπτεμβρίου 2020 |
Σάββατο |
11.00-14.00 |
Σοφία Τσούγιεβα |
Ροζ αίθουσα |
ONLINE!
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
Αίθουσα |
1ο έτος (τμήμα Φεβρουαρίου) Έναρξη μαθημάτων: 21 Σεπτεμβρίου 2020 |
Δευτέρα, Τετάρτη |
19.00-20.30 |
Πέτρος Καλογερόπουλος |
203Б Низ |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων: 22 Σεπτεμβρίου 2020 |
Τρίτη, Πέμπτη |
19.00-20.30 |
Ελισάβετ Ονούφριεβα |
203Б Низ |
1ο έτος Γίνονται εγγραφές Έναρξη μαθημάτων: 30 Οκτωβρίου 2020 |
Παρασκευή |
18.00-21.00 |
Τατιάνα Παρασκευοπούλου |
203Б Низ |
2ο έτος Γίνονται εγγραφές Έναρξη μαθημάτων: 8 Οκτωβρίου 2020 |
Τρίτη |
18.00-21.00 |
Ινέσσα Εφραιμίδου |
203Б Низ |
3ο έτος Έναρξη μαθημάτων: 25 Σεπτεμβρίου 2020 |
Παρασκευή-Σάββατο |
17:00-18:30 |
Μαρία Κηπουρού |
203Б Низ |
4ο έτος Έναρξη μαθημάτων: 26 Σεπτεμβρίου 2020 |
Σάββατο |
13:00-16:00 |
Πέτρος Καλογερόπουλος |
203Б Низ |
ONLINE!
Ναός Αγίου Πέτρου και Παύλου
(6, Ryazanski pereulok, metro station «KrasnieVorota», «Komsomolskaya»)
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
Αίθουσα |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων: 12 Σεπτεμβρίου 2020 |
Σάββατο |
12.00-15.00 |
Σοφία Σκιντάνοβα |
Αίθουσα №2 |
1ο έτος (τμήμα Φεβρουαρίου) Έναρξη μαθημάτων: 12 Σεπτεμβρίου 2020 |
Σάββατο |
15.00-18.00 |
Σοφία Σκιντάνοβα |
Αίθουσα №2 |
2ο έτος (τμήμα Φεβρουαρίου) Έναρξη μαθημάτων: 19 Σεπτεμβρίου 2020 |
Σάββατο |
12.00-15.00 |
Άλλα Σουτίρινα |
|
1ο έτος (τμήμα Φεβρουαρίου) Έναρξη μαθημάτων: 19 Σεπτεμβρίου 2020 |
Σάββατο |
15.00-18.00 |
Άλλα Σουτίρινα |
|
ONLINE!
Βιβλιοθήκη № 29
Μόσχα, Dmitrovskoe sh., D.50 / 1, metro station “Okruzhnaya”
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
Αίθουσα |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων: 20 Σεπτεμβρίου 2020 |
Κυριακή |
15.00-18.00 |
Δημήτριος Γκρίσιν |
Αίθουσα μουσικής |
2ο έτος Έναρξη μαθημάτων: 20 Σεπτεμβρίου 2020 |
Κυριακή |
12.00-15.00 |
Δημήτριος Γκρίσιν |
Αίθουσα μουσικής |
ONLINE!
Επίπεδο |
Ημέρες μαθημάτων |
Ώρες μαθημάτων |
Ονοματεπώνυμο καθηγητή |
1ο έτος Έναρξη μαθημάτων: 21 Σεπτεμβρίου 2020 |
Δευτέρα, Πέμπτη |
19.00-20.30 |
Άλλα Σουτίρινα |
Πρόγραμμα μαθημάτων ελληνικής γλώσσας
για το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020
παιδικά τμήματα - ONLINE!
Επίπεδο: |
Ώρα μαθημάτων: |
Τόπος διεξαγωγής μαθημάτων: |
Καθηγητής |
Αρχάριοι Έναρξη μαθημάτων: 27 Σεπτεμβρίου 2020
|
Σάββατο 15.00-16.30 |
Κρατική Παιδική Βιβλιοθήκη της Μόσχας, αίθουσα 305, (1, Kaluzhskaya ploschad, metro station |
Μαρίνα Ναζάρενκο/Ευστάθιος Νικητόπουλος
|
Προχωρημένοι Έναρξη μαθημάτων: 27 Σεπτεμβρίου 2020
|
Σάββατο 16.30-18.00 |
Κρατική Παιδική Βιβλιοθήκη της Μόσχας, αίθουσα 305, (1, Kaluzhskaya ploschad, metro station “Oktyabrskaya”). |
Μαρίνα Ναζάρενκο/Ευστάθιος Νικητόπουλος |
Πληροφορίες σχετικά με την κατανομή των θέσεων ανά τμήμα αποστέλλονται μέσω ηλεκτρονικής διεύθυνσης (e-mail)
Σε περίπτωση αποριών ή/και διευκρινίσεων, παρακαλούμε να επικοινωνείτε μαζί μας στα τηλέφωνα: +7-495-708-48-09/10
Σάς περιμένουμε !!!Εγγραφές στην παραπομπή στο Διαδίκτυο:
http://www.hecucenter.ru/ru/greekcourses/register/
ΑΠΟΔΕΙΞΗ / КВИТАНЦИЯ
ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΟ / ДОГОВОР
Είμαστε σε θέση να εξασφαλίσουμε την αδιάκοπη λειτουργία των μαθημάτων μας και, σε περΊπτωση εκτάκτων περιστάσεων, να τα μεταφέρουμε σε εξ αποστάσεως διαδικτυακή διδασκαλία, όπερ και πρόσφατα πράξαμε.
Read more..ΠΑΡΑΤΙΘΕΤΑΙ ПРОКАТАРКТΙΚО ПРОГРАММА ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
Επίπεδο |
Έναρξη μαθημάτων |
Ημέρα |
Ώρα |
Καθηγητής |
Τμήμα αρχαρίων |
6 Ιουλίου 2020 |
Δευτέρα, Τετάρτη |
19:00-20:30 |
Δημήτριος Γκρίσιν |
Τμήμα αρχαρίων |
4 Ιουλίου 2020 |
Τετάρτη Σάββατο |
19:30-21:00 11.00-12.30 |
Άλλα Σουτίρινα |
Τμήμα προχωρημένων |
2 Ιουλίου 2020 |
Τρίτη-Πέμπτη |
19:00-20:30 |
Δημήτριος Γκρίσιν |
Παιδικό τμήμα (αρχάριοι) |
15 Ιουλίου 2020 |
Υπό διευκρίνιση |
Υπό διευκρίνιση |
Άλλα Σουτίρινα |
Παιδικό τμήμα (προχωρημένοι) |
15 Ιουλίου 2020 |
Τετάρτη |
18.30-20.00 |
Μαρίνα Ναζάρενκο |